عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

 

اگر میخواهید با نشانه های یک عشق واقعی آشنا شوید با ایران ناز همراه شوید. عشق ابدی شما کسی است که می توانید به او اعتماد کنید و این عشق را برای همیشه میخواهد و نه فقط برای یک برای یک مرحله گذرا.

 

مقاله زیر در مورد نشانه های عشق واقعی و نیازهای ذاتی ما به عشق است. شاید شما هم عشق واقعی و علاقه به شخص خاصی را تجربه کرده باشید.

 

در این شرایط است هربار که اسم او را میشنوید یا آن شخص صدایتان میزند، قلب شما به‌ تپش می‌افتد و زمانی‌ که نزدیک شماست، دست‌تان عرق می‌کند.

 

شاید فکر کنید که در تمام دنیا فقط همین شخص وجود دارد، اما از کجا بفهمید که واقعا عاشق شده اید؟

 

از کجا بفهمید این یک حس واقعی است یا خیر؟ در این مطلب می‌خواهیم توضیح بدهیم عشق واقعی چیست و چه راه‌هایی برای تشخیص عشق واقعی وجود دارد.

 

تعریف عشق واقعی چیست؟

 

عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

 

براساس جمله‌ی معروف از فیلم داستان عشق یا Love Story ، عشق یعنی هیچ‌وقت مجبور به عذرخواهی نشوید، اما زمانی‌ که از کارشناسان درباره‌ی عشق واقعی سؤال می‌شود، کمی مکث میکنند و به فکر فرو میروند.

 

شاید به‌ این‌ دلیل باشد که عشق واقعی برای افراد مختلف تعاریف متفاوتی دارد. دکتر ندر می‌گوید: «عشق واقعی به این معنی است که بخواهید میزان سلامتی، رفاه و خوشبختی فرد مقابل‌تان بیشتر از سلامتی، رفاه و خوشبختی شما باشد.

 

زمانی که مراقب کلمات، افکار و فعالیت‌هایتان هستید، به‌ ویژه اگر سعی می‌کنید که این رفتار برای فرد مقابل‌تان خوش‌آیند باشد، درواقع شما عاشق شده‌اید».

 

کریستین نرتروپ – Christiane Northrup ، نویسنده‌ی کتاب بدن زنان – حکمت زنان (Women’s Bodies, Women’s Wisdom) و کتاب حکمت یائسگی (The Wisdom of Menopause) میگوید:

 

«عشق واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که شما به‌اندازه‌ی کافی به طرف مقابل‌تان اجازه می‌دهید که با داشتن امکانات و زمان لازم، به آن‌ چیزی که می‌تواند باشد، تبدیل شود».

 

برعکس اگر فردی به شما می‌گوید که «اگر من را دوست داری، باید…»، این عشق واقعی نیست.

 

براساس گفته‌ی دکتر نرتروپ این نوع عشق در محدوده‌ی کنترل کردن فرد است و براساس باورهای متافیزیک در چاکرای دوم (چاکرای جنسی) قرار دارد.

 

اما عشق واقعی از چاکرای چهارم سرچشمه می‌گیرد و به‌راحتی با پشتیبانی‌های بی‌قید و شرط تشخیص داده می‌شود.

 

دکتر کاتلین هندریکس و دکتر گی هندریکس (نویسندگان کتاب عشق ابدی) میگویند: «عشق واقعی زمانی ایجاد می‌شود که فرد از یک تعهد ناخودآگاه به‌سمت تعهد خودآگاه پیش می‌رود.

 

زمانی‌که مردم می‌گویند داشتن رابطه واقعا کار سختی است؛ این بیانی از تعهد ناخودآگاه است». تعهد به این معنی است که شما خودِ واقعی‌تان را به شریک‌تان نشان می‌دهید و درهمه‌حال از او حمایت می‌کنید.

 

به‌گفته‌ی دکتر لوری مور (Laurie Moore) همه‌ی عشق‌ها از یک قلب گشوده ایجاد می‌شوند. زمانی که شما باهم هستید، این گشودگی و امنیت هم‌زمان وجود دارد. اما ممکن است کسی که به او علاقه دارید، لزوما شریک زندگی شما نباشد.

 

نشانه های عشق واقعی و ابدی

 

عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

 

1. شریک‌تان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید

همیشه افرادی زیباتر، باهوش‌تر و خوش‌اندام‌تر از همسر شما وجود دارند. اما شما نگران نیستید، زیرا دوست دارید که با او باشید.

 

2. دوست دارید که زمان‌تان را با شریک‌تان سپری کنید

نیازی ندارید که با دیگران باشید یا برای دوری از یکدیگر دنبال بهانه نمی‌گردید. شما از تمام لحظه‌هایی که باهم هستید لذت می‌برید. حتی اگر ساکت باشید.

 

3. احساس امنیت می‌کنید

شما نمی‌ترسید که شریک‌تان را از دست بدهید.

 

4. برای باهم بودن توضیحی ندارید

بسیاری از مردم به‌ دلیل اینکه زندگی‌شان را باهم هماهنگ کرده‌اند مجبورند که در کنار یکدیگر باشند.

 

اما از خودتان بپرسید آیا واقعا دوست دارید که باهم باشید. اگر جواب مثبت بود، پس به این باهم بودن ادامه دهید. اما اگر جواب منفی است پس مشکلی وجود دارد. ممکن است شما آماده نباشید.

 

5. احساس خوب دارید

یک رابطه‌ خوب، یک احساس خوب را برای‌تان به ارمغان می‌آورد.

 

6. ویژگی‌های غیرعادی شریک‌تان را می‌پذیرید

همه‌ی افراد ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. حتی شما! اگر شریک‌تان ویژگی دلپذیر یا تحمل‌پذیری داشت، حال شما خوب است. اگر این ویژگی شما را آزار می‌دهد، باید در نوع رابطه‌تان دقیق شوید.

 

7. به شریک‌تان احترام می‌گذارید

از شنیدن درباره‌ی شریک‌تان به خود می‌بالید و چیزهایی شبیه به این می‌گویید: «همسر من در خوانندگی و ترانه‌سرایی بی‌نظیر است». اگر متوجه شدید که مدام دارید درباره‌ی خودتان حرف می‌زنید، شما به همسر یا روابط‌‌تان توجه نکرده‌اید.

 

8. افکار شریک زندگی‌ شما برای‌تان جالب است

شما درباره‌ی موضوعاتی که برای‌تان مهم است نظر همسرتان را می‌پرسید. اگر با شما هم‌نظر نبود هم اشکالی ندارد.

 

مراحل سه‌گانه‌ عشق واقعی و ابدی

 

عشق واقعی و ابدی چیست و چگونه ایجاد میشود

 

دنیس ندر – Dennis Neder ، نویسنده‌ی کتاب در دنیای زنان یک مرد باش (Being a Man in a Woman’s World) میگوید: «عشق سه مرحله دارد: مرحله‌ی شیفتگی، مرحله‌ی پیوند و مرحله‌ی آشنایی. با شناخت این سه مرحله می‌فهمید که آیا عشق شما عشق واقعی است یا نه».

 

به‌گفته‌ی دکتر ندر، مرحله‌ی شیدایی زمانی است که شما نمی‌توانید برای بودن با او منتظر بمانید. این مرحله‌ی رمانتیک و خیالی عشق است. درواقع این همان مرحله‌ای است که مردم از آن به‌عنوان عشق واقعی یاد می‌کنند، اما این مرحله بعد از مدت‌ زمان کوتاهی از بین می‌رود.

 

مرحله دوم مرحله‌ی پیوند است. در‌ طول این مرحله سعی می‌کنید که فرد مقابل را بشناسید و تمام برنامه‌های مختلف زندگی‌تان را براساس او تنظیم می‌کنید. اگر این مرحله را ادامه دهید به‌تدریج وارد مرحله‌ی سوم می‌شوید که به آن مرحله‌ی آشنایی می‌گویند.

 

در مرحله‌ی آشنایی برنامه‌هایی را ترتیب می‌دهید که فرد مقابل در آن حضور دارد و درنهایت باهم ازدواج می‌کنید. شما کم‌کم متوجه می‌شوید که فرد مقابل‌تان درمورد موضوعات مختلف چه احساسی دارد و از چه چیزهایی لذت می‌برد.

 

همچنین هم‌زمان دوباره روی زندگی شخصی خودتان، مسیرها و اهداف‌تان تمرکز می‌کنید. براساس باور متخصصان «عشق واقعی» از اینجا شروع می‌شود.