اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

10 راهکار طبیعی برای داشتن موهای ضخیم

10 راهکار طبیعی برای داشتن موهای ضخیم

آیا شما  از حجم موهایتان راضی نیستید؟ آیا می خواهید موهایتان ضخیم و قوی شود ؟ اگر  به دنبال داروهای خانگی طبیعی و موثر هستید که به رشد مو کمک کند می توانید از این داروهای خانگی استفاده کنید که فوق العاده موثرند این داروها بعد از چند هفته استفاده تاثیر خود را نشان می دهند.

انسان دارای انواع مختلف مو است که بسته به ماهیت ژنتیکی، آب و هوای محل زندگی و مواد غذایی که مصرف می کنند دارد. بسیاری از عوامل موثر دیگر  ضخامت و نازک شدن مو است. بسیاری از انسانها موهایشان کم پشت می شود و آنها از این بابت ناراحت هستند. اگر چه نازک شدن مو به طور کامل قابل پیشگیری نیست اما می توانید  با بسیاری از داروهای خانگی موهایتان را ضخیم تر کنید . مهم ترین چیز برای انجام این کار  نگه داشتن فولر مو است که  باید هر گونه محصولات شیمیایی مو که باعث نازک شدن می شود اجتناب کنید. بسیاری از درمان های طبیعی هستند که  برای جلوگیری از ریزش مو  مفیدند و  می تواند رشد مو را دوباره زنده کند. چند داروهای خانگی مهم که  به افزایش حجم مو کمک میکند معرفی میکنیم. آنها بی خطر و ارزان تر از روش مصنوعی دیگر برای ساخت فولر مو می باشد.

در اینجا راه حل های خانگی را ارائه میدهیم  که می توانید موهای خود را تا حدی ضخیم کنید.
1 – آلوئه ورا
یکی از محبوب ترین موردی که در این زمینه بسیار کمک می کند آلوئه ورا است. ژل آلوئه ورا یک ماده طبیعی است که برای بهبود ضخامت مو موثر است.
دو یا سه برگ آلوئه ورا را نصف کرده تا ژل آن بیرون بیاید و این ژل را بر روی موهایتان بمالید و مالش دهید بگذارید بر روی مو و پوست سر نیم ساعت بماند سپس با آب ولرم بشوئید.
همچنین می توانید ترکیبی دیگری از ژل آلوئه ورا درست کنید به این ترتیب که ، مقدار کمی از هویج  پخته و تخم مرغ را با ژل آلوئه ورا خوب مخلوط کنید و سپس بر روی پوست سر بمالید۱۰-۱۵ دقیقه بعد آن را با آب و شامپوی ملایم بشوئید.
سعی کنید این درمان یک یا دو بار در هفته برای داشتن  موهای سالم و ضخیم تر انجام دهید.
مصرف یک قاشق غذاخوری از آب آلوئه ورا هر روز با معده خالی نیز به بهبود رشد مو کمک می کند.

2 – آب پرتقال
پرتقال خواص اسید سیتریک دارد که  به راحتی ا ز شوره سر خلاص می شوید. همچنین به  بهبود ضخامت  و رشد مو کمک میکند.
مخلوط  مساوی از آب پرتقال و نیز پوره سیب را ترکیب کر ده بر روی پوست و موی سر مالیده مالش دهید بعد از نیم ساعت بشوئید.
سعی کنید این درمان را  یک بار در هفته انجام دهید.
همچنین می توانید مقدار مساوی از آب پرتقال و روغن زیتون  را مخلوط کنید خوب مالش دهید تا گرم شود بعد از نیم ساعت با آب ساده بشوئید.

3 – تخم مرغ
تخم مرغ بهترین ماده است که  پروتئین های لازم  را به مو میدهد . رسانند پروتئین  روزانه  برای مو لازم است.
۲ عدد تخم مرغ متوسط ​​ را در یک کاسه ریخته خوب مخلوط می کنیم موها را با این مخلوط آغشته کرده ۱۰-۱۵ دقیقه بعد با آب ولرم وشامپوی ملایم  می شوئیم تا بوی تخم مرغ از بین برود.
این درمان خانگی را  حداقل سه تا چهار بار در هفته انجام دهید.
همچنین  می توانید یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن مو و دو قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. ۱۰ دقیقه با این مواد مو را ماساژ دهید سپس با آب ولرم بشوئید یک بار در هفته این کاررا انجام دهید.

4 – آووکادو
آووکادو یک عنصر طبیعی است.
به میزان مساوی از  آووکادو و موز را خوب مخلوط کنید و بعد ازنیم ساعت با آب و شامپوی ملایم بشوئید
سعی کنید این درمان را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.
شما همچنین می توانید یک ماسک مو طبیعی با مخلوط کردن دو قاشق غذاخوری روغن زیتون با نصف آووکادو له شده رسیده بمدت ۲۰ دقیقه بماند سپس بشوئید.

5 – دانه شنبلیله
شنبلیله یکی دیگر از داروهای طبیعی است که می توانید تاثیر آن را برروی موهایتان  امتحان کنید.
۲-۳ قاشق غذاخوری از دانه شنبلیله را در آب ساده به مدت ۱۰ ساعت خیس کنید.
خمیر  دانه شنبلیله خیس شده  با اضافه کردن کمی آب در مخلوط کن یا میکسر کنید روی پوست سر قرار داده و نیم ساعت بعد  بشوئید هم موها را پرپشت میکند و هم شوره سر را درمان میکند.

6 – انگور فرنگی
انگور فرنگی هندی یک جزء بسیار مهم است و طبیعی است  انگور فرنگی هندی خاصیت ضد باکتری، ضد التهاب،  دارد لایه بردار و همچنین خواص آنتی اکسیدانی دارد که به  رشد مو کمک می کند
انگور فرنگی خشک شده را در دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید چند دقیقه بعد آن را فشار داده و روغنش را  در پوست سر ماساژ دهید  قبل از خوابیدن این کار را انجام دهید و صبح روز بعد بشوئید.
با استفاده از این روغن پوست سر خود را به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. استفاده از این روغن بر روی پوست سر  قبل از  حمام رفتن . این درمان چهار بار در هفته توصیه می شود.
انگور فرنگی خشک شده را به  مدت یک شب در آب خیس کنید از  آبش برای شست وشوی موی سر استفاده کنید.
شما همچنین می توانید  عصاره  میوه انگور فرنگی را هر روز به عنوان یک مکمل غذایی استفاده کنید.

7 – روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از بهترین داروهای خانگی برای افزایش رشد موها است. ماساژ دادن پوست سر با روغن خالص نارگیل برای داشتن  موهای ضخیم بسیار موثر است. پروتئین موجود در روغن نارگیل رشد مو را زیاد میکند. ماساژ دادن پوست سر با روغن نارگیل  گردش خون را در پوست سر بهبود می بخشد و   فولیکول های مو مواد مغذی را بهتر جذب می کند.
حرارت روغن نارگیل و ماساژ روغن در پوست سر با استفاده از نوک انگشتان.
همیشه در حرکت دایره ای ماساژ دهید و خیلی فشار ندهید.
پس از استفاده از روغن  سر خود را با یک حوله ضخیم بپوشانید پس از نیم ساعت با شامپوی ملایم بشوئید. حداقل یکبار در هفته این کاررا انجام دهید.

8 – روغن زیتون
روغن زیتون حاوی امگا سه اسید چرب است که به رشد مناسب مو کمک می کند. با استفاده از روغن زیتون  پوست سر را ماساژ دهید و همچنین از  روغن زیتون در رژیم غذایی برای تقویت موی سر استفاده کنید.
قبل از رفتن به حمام، با استفاده از نوک انگشتان  روغن زیتون را درپوست سر ماساژ دهید نیم ساعت بعد با شامپوی ملایم بشوئید.
شما همچنین می توانید روغن زیتون را بر روی موهای خود  قبل از رفتن به رختخواب در شب ریخته  وصبح بشوئید.
شما همچنین می توانید روغن زیتون را با عسل مخلوط کنید و بعد از نیم ساعت بشوئید موهایتان قوی و براق می شود.

9 – دانه کتان
دانه کتان  یک ماده طبیعی است که  در افزایش ضخامت مو کمک می کند . اسیدهای چرب موجود در دانه کتان موها را ضخیم میکند.
• مخلوط سه قاشق غذاخوری بذر کتان در یک کاسه آب و نگه داشتن آن در آب به مدت پنج روز.
• یک توپ پنبه ای را  در این محلول فرو برده و به پوست سر بمالید ده دقیقه بعد با آب گرم بشوئید هر روز این کارر ا انجام دهید.

10 – حنا
پودر حنا و  عصاره برگ حنا از مواد مفید است که  زنان هندی یک بار در هر هفته برای بهبود ضخامت موهای خود  از این درمان قدیمی استفاده میکنند
چند برگ حنا تازه را در یک مخلوط کن ریخته  کمی آب بریزید و چند ساعت بماند این مخلوط را روی سر گذاشته و موهار ا پوشش می دهیم سه ساعت بعد آن را می شوئیم

درمان دیگر این است  پودر حنا را در یک کاسه آب به مدت یک شب خیس میکنیم دو بار در هفته این کار را انجام دهید تا تاثیر آن را ببینید.