اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

سوفله مرغ را حتما امتحان کنید

سوفله مرغ را حتما امتحان کنید
مواد لازم :

مرغ خام (به اندازه بند انگشت) خرد شده ۱۰۰ گرم

پیاز ریز خرد شده ۱ عدد متوسط

سیب زمینی نگینی خرد شده ۱ عدد متوسط

گوجه نگینی خرد شده ۱ عدد متوسط

فلفل دلمه ایی سبز درشت خرد شده ۲ قاشق غذا خوری

تخم مرغ ۳ عدد

پنیر پیتزا ۵۰ گرم

گردو ۵ عدد

شیر ۳/۴ لیوان

ادویه کاری و زردچوبه به میزان لازم

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه :

ابتدا سیب زمینی های خرد شده را در روغن داغ سرخ کنید و به کناری بگذارید.پیاز ها را در روغن سرخ کنید و بعد ادویه ها را به آن اضافه کرده و مرغ را هم اضافه کنید و خوب تفت دهید تا کمی مرغ بپزد بعد گوجه و فلفل دلمه ایی را هم اضافه کرده و تفت دهید به اندازه ایی که فلفل دلمه ایی کمی نرم شود و نمک و فلفل غذا را اندازه کنید و مواد را از روی حرارت بردارید . و به کناری بگذارید.حالا تخم مرغ و پنیر پیتزا و گردو و شیر را در مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید و سس بدست آمده را به کناری بگذارید.

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید . سیب زمینی های سرخ شده را توی ظرف مخصوص فر بریزید و روی آن را با مواد مرغ بپوشانید و در آخر هم سس آماده شده را روی مواد بریزید و بگذارید درون فر تا به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بپزد و روی غذا طلایی رنگ شود . بعد از آماده شده درون همان ظرف فر غذا را سرو کنید .

نکته: برای اینکه پف این غذا بیشتر بشه می توانید زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید و زرده را با شیر و گردو و پنیر پیتزا مخلوط کنید و سفیده را هم در ظرفی جداگانه خوب با هم زن بزنید تا پف کند و در آخر سفیده را به بقیه مواد سس اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید تا پف مواد نخوابه و روی مواد مرغ درون ظرف فر بریزید نوش جان تان.