اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

احساس خواب آلودگی و کسلی می کنید؟

مجموعه : سبک زندگی
احساس خواب آلودگی و کسلی می کنید؟
 ویتامین ب
کمبود ویتامین ب، رابطه نزدیکی با خستگی مفرط دارد. در واقع بی حالی، کمبود تمرکز، اضطراب و افسردگی می تواند از نشانه های کمبود ویتامین ب در بدن شما باشد. در صورتی که به صورت مداوم احساس خستگی می کنید، بهتر است شروع به مصرف ب-کمپلکس کنید. راه دیگر و بهتری که می توانید در پیش بگیرید، مصرف مولتی ویتامین است که علاوه بر تامین ویتامین ب، سایر مواد و ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تامین می کند. بهتر است ویتامین ها را به همراه وعده های غذایی به خصوص صبحانه میل نمایید. جذب این ویتامین ها به همراه چربی های سالم و مفید بسیار راحت تر است.

یک تمرین بدنی سریع

بدترین کار زمانی که خسته هستید، مراجعه به سالن ورزشی است. اما تحقیقات نشان می دهد که یک تحرک کوچک چند دقیقه ای می تواند شما را حسابی برای یک روز شارژ کند. قرار نیست تا ۱ ساعت بر روی تردمیل بدوید. دستگاه پخش MP3 را در گوشتان بگذارید و در خیابان های اطراف خانه شروع به دویدن کنید.

یک دوش آب سرد

دوش آب گرم بهترین گزینه برای استراحت و خوابیدن محسوب می شوند. اما در صورتی که قصد استراحت ندارید، بهتر است تا دمای آب را عوض کنید. آب سرد سیستم بدنی شما را تحریک می کند و به گردش خون سرعت می بخشد و این موضوع باعث هوشیاری شما می شود. می توانید ابتدا با یک دوش آب گرم خودتان را آرام کنید و در پنج دقیقه آخر به سراغ آب سرد بروید. اگر هم واقعا حس و حال دوش آب سرد را ندارید، بهتر است آب سرد را در میان روز به صورتتان بزنید.

وعده های غذایی کوچک و متعدد

خوردن وعده های کوچک و متعدد، گردش کالری را در بدن بهبود می بخشند. در مقابل وعده های سنگین، باعث می شوند تا شما خواب آلود شوید. تا جایی که می توانید از نوشیدنی های حاوی شکر دوری گزینید. نوشیدنی های که معمولا حاوی کافئین هستند، شما را به خودشان معتاد می کنند.

بیست دقیقه زودتر به خواب بروید

پشت گوش انداختن کارها در طی روز بسیار ساده است و در واقع با انتقال آنها به ساعات پایانی شب، روز به روز زمان خواب شما را به عقب خواهد راند. قبل از اینکه متوجه موضوع شوید، می بینید که صبحها پس از یک خواب چهار ساعته بیدار شده اید و بدن شما هنوز آمادگی شروع یک روز جدید را ندارد. تغییر این شیوه اندکی سخت به نظر می رسد، اما با یک تغییر ساده می توانید وضعیت خواب خود را بهبود بخشید. سعی کنید هر شب ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زودتر از شب قبل به رختخواب بروید. خواهید دید که به میزان بیشتر از خواب دست خواهید پیدا کرد.

پیاده روی کنید خیلی خوب است
یک پیاده روی ساده هم می تواند به اندازه یک تمرین کوچک شما را هوشیار کند. حتی حرکت آهسته و کوتاه، هوشیاری شما را پس از چند دقیقه افزایش خواهد داد. اگر محل زندگی شما در حال حاضر سرد است، باد سرد زمستانی حسابی حال شما را جا می آورد. احساس می کنید که انجام این کار خسته کننده است؟ دوربین خود را به همراهتان بردارید و از مناظری که می بینید عکاسی کنید. همچنین پیاده روی می تواند مغز شما را پاک کند و از این به بعد در زمان استراحت بین کار و درس خواندن، کمی پیاده روی کنید و مغزتان را از افکار شلوغ پاک نمایید.