اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

حین خواب، زیاد خروپف می‌کنید؟

حین خواب، زیاد خروپف می‌کنید؟
پزشکان چینی در یک مطالعه جدید هشدار دادند افرادی که حین خواب، زیاد خروپف می‌کنند بیشتر در معرض خطر سکته مغزی هستند خیلی خوب است.در بررسی که روی بیش از 25 هزار نفر انجام گرفت، مشخص شد که به دلیل افزایش خطر لختگی خون احتمال مرگ ناشی از سکته مغزی در افرادی که در خواب خروپف می‌کنند بیش از دو برابر است. پزشکان چینی همچنین در این مطالعه دریافتند که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز در این افراد 80 درصد بیشتر است.

هنگامی که فرد به خواب می‌رود ماهیچه‌های مجاری تنفسی وی آرام و منبسط می‌شوند و این امر می‌تواند در برخی افراد مشکل‌ساز شده و نفس فرد حداقل به مدت 10 ثانیه قطع شود. جریان هوا در مقابل بافت نرمی که در مسیر عبورش قرار دارد مرتعش می‌شود و صدای خروپف را ایجاد می‌کند. همچنین هنگامی که مغز از قطع شدن نفس آگاه می‌شود سیگنالی را به ماهیچه‌های مجرای هوایی ارسال می‌کند تا مجدد منقبض شوند. در موارد خفیف ابتلا به وقفه تنفسی حین خواب، این پدیده هر 10 دقیقه یک بار اتفاق می‌افتد اما در موارد وخیم‌تر باعث می‌شود خواب فرد کاملا تحت تاثیر این پدیده قرار گیرد.

پزشکان چینی معتقدند خطر فزاینده سکته مغزی در افرادی که زیاد خروپف می‌کنند از این مشکل نشات می‌گیرد که جریان خون در مغز و قلب با وقفه‌های مداوم تنفس مختل می‌شود و در رسیدن خون به این اعضای حیاتی مشکل ایجاد می‌کند.