اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

عوامل موثر در ارتباط های اجتماعی

عوامل موثر در ارتباط های اجتماعی
از جمله اموری که در ارتباطات تاثیر فراوان و غیر قابل انکاری دارد اما اغلب مورد غفلت قرار می گیرد گوش دادن آن هم به صورت فعال است. شما می دانید که گوش کردن با شنیدن دو امر متفاوتند. شنیدن امری جسمی است و نیاز به یادگیری ندارد ولی برعکس گوش دادن امری ذهنی است و یادگیری در آن دخیل است.
 
از جمله فاکتورهایی که منجر به مشکلاتی در ارتباط ما می شود گوش نکردن به صحبت های مخاطبمان می باشد. برای مثال فرض کنید مخاطب شما (همسر، فرزند یا یک دوست باشد) چگونه نسبت به صحبت های او واکنش نشان می دهید؟

* در حالی که مخاطب شروع به صحبت خود می کند در  نهایت بی احترامی به او توجه نمی کنید.* مخاطب شما صحبت می کند و شما وانمود می کنید که به صحبت های او علاقه مندید ولی در واقع این گونه نیست و در ذهن تان به دنبال یک جواب دندان شکن می گردید؟* از کل صحبت مخاطب فقط مواردی را که به نفع شما می باشد بر می دارید و بقیه را نادیده می گیرید؟

* و یا اینکه از آن دسته افرادی هستید که انصافاً هنر خوب گوش کردن را آموخته اید و در عمل نیز به کار می برید. باید بدانید که در این روش شما تنها از گوش هایتان استفاده نمی کنید بلکه از چشم ها و قلببتان نیز کمک گرفته اید. آنچه در گوش دادن فعال اهمیت وافر دارد کیفیت گوش کردن است خیلی خوب است.