اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مصرف شیشه برای قوای جنسی

مصرف شیشه برای قوای جنسی
وی همچنین به نگرش‌های منفی افراد جوانی که در این پژوهش وجود داشته‌ است اشاره کرده و می‌افزاید: توجیه تقویت انرژی و قوای جنسی، مصرف دوستان و نیز مصرف همگان از جمله نگرش‌های منفی افراد جوانی است که در توجیه مصرف شیشه عنوان شده است.
 
مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه تریاک و شیشه بیشترین مواد مخدر مصرفی کشور هستند، می‌افزاید: اصلی‌ترین مشکل درمان اعتیاد کشور نبود واحدهای حمایت اجتماعی اعتیاد است به این معنا که پس از ترک، حمایتی از فرد مصرف کننده صورت نمی‌گیرد و مراکز حمایتی در این زمینه وجود ندارد.

  مراکز روزانه برای درمان معتادان بهبود یافته


وی با تاکید بر اینکه معتاد بهبود یافته نباید در کمپ‌ها بماند، می‌گوید: حضور معتادان بهبود یافته پس از ترک در کمپ‌ها یک آسیب است، در حالی که هم‌اکنون معتادانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند این مشکل را ندارند و می‌توانند صبح‌ها از مراکز DIC و شبها از شلترها استفاده کنند.

   مرگ روزانه 11 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با استناد بر آمار پزشکی قانونی و ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید: روزانه 11 نفر بر اثراعتیاد در کشور فوت می‌کنند. در سال 90 از میان 99 هزار و 900 نفری که از مراکز اقامتی میان‌مدت (کمپ‌ها) خدمت گرفته‌اند تنها 40 نفر فوت کردند که علت اصلی آن هم بیماری‌های همراه معتاد بوده نه ترک اعتیاد.
 
در سال 91 تعداد 158 هزار نفر به مراکز اقامتی میان مدت (کمپ‌های سازمان بهزیستی) مراجعه کردند که از این تعداد تنها 33 نفر فوت کردند.براتی زاده خاطرنشان می‌کند: در سال 90 تنها 133 مرکز و در سال 91 بیش از 652 مرکز ترک اعتیاد در کشور فعالیت داشته‌اند.
 
وی همچنین در مورد استانی که بیش‌ترین معتاد فوت شده را در مراکز اقامتی خود داشته‌ است، می‌گوید: البرز دارای بیشترین مراکز اقامتی ترک اعتیاد است و درسال گذشته 6 نفر در این مراکز فوت کرده‌اند که احتمالا علت اصلی فوت نیز بیماری‌های همراه فرد معتاد بوده است.