اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

طرز تهیه پاستا به سبکی آسان

طرز تهیه پاستا به سبکی آسان
مواد لازم برای تهیه پاستا (۵ نفر):

پاستا  —————————  ۱ بسته۵۰۰ گرمی

گوشت چرخ کرده  —————————  ۳۵۰ گرم

پیاز  —————————  ۴ عدد

قارچ  —————————  ۲۰۰ گرم

جعفری خرد شده  —————————  مقداری

نمک ، فلفل و زردچوبه  —————————  مقداری

طرز تهیه مواد پاستا:

اول از همه توی یه قابلمه آب بریزین و وقتی بجوش اومد توش کمی روغن و نمک  بریزین و بعد پاستا رو اضافه کنین و در طول پخت هم بزنین. پاستا معمولا در ۱۰ تا ۱۲ دقیقه می پزه.پیاز ها رو خلالی خرد و نیم سرخ کنین و بعد گوشت چرخ کرده و قارچ رو که ۴ قاچ کردین توش بریزین و کمی نمک ، فلفل و زرد چوبه بهش اضافه کنین و کمی تفت بدین در آخر هم اگه دوست داشتین کمی جعفری بریزین .حالا پاستا رو آبکش کنین و کمی آب سرد روش بریزین تا بهم نچسبه.

مواد لازم برای تهیه سس سفید :

شیر  —————————  ۱ لیوان و نیم

آرد  —————————  ۲ قاشق غذاخوری

کره  —————————  ۵۰ گرم

خامه  —————————  ۵۰ میلی لیتر

پنیرپیتزا  —————————  ۱۰۰ گرم

جعفری و شوید خرد شده   —————————  از هر کدام مقداری

 طرز تهیه سس سفید:

 اول از همه شیرسرد و آرد رو با هم تو یه لیوان مخلوط کنین و با یه چنگا ل خوب بزنین اینطوری آرد گلوله نمیشه .حالا زیر قابلمه رو روشن کنین کره رو بریزین.بعد از اینکه کره آب شد مخلوط  شیر و آرد رو بهش اضافه کنین و مدام هم بزنین تا ته نگیره بعد از اینکه مایتون غلیظ شد جعفری و شوید رو اضافه کنین و در آخر هم پنیر پیتزا رو و بعد از اینکه پنیرتون آب شد زیر قابلمه رو خاموش کنین تا همین طور بماند.   

حالا تو یه ظرف گود پاستا ، مواد پاستا و همینطور نصف سس سفید رو بریزین توش و خوب با هم مخلوط کنین.اگه دوست دارین پاستا رو دم کنین، قبل از اینکه اونو با مواد مخلوط کنین یه مقدارش و بردارین و بذارین کنار برای کف دیگ.

حالا کف قابلمه ۲ تا ۳ قاشق روغن و ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب بریزین و بعد پاستا یی که از قبل کنار گذاشتین بریزین کف قابلمه  و در آخر مخلوط پاستا و مواد رو بریزین روش و به مدت ۷ تا ۸ دقیقه ابتدا با شعله زیاد و در آخر با شعله ملایم بذارین دم بکشه.

حالا پاستا رو تو ظرف دلخواه بریزین و با یه مقدار سس سفید که از قبل کنار گذاشتین و همینطور کمی پنیرپیتزا تزئین کنین.اگه دوست ندارین پاستا رو دم کنین بعد از اینکه اونو آبکش کردین و با مواد  و سس سفید مخلوط کردین تو ظرف بریزین و تزئیین کنین.