علت بی عفتی بانوان ایرانی که در حال ترویج است!!

علت بی عفتی بانوان ایرانی که در حال ترویج است!!
به گزارش ایران ناز به نقل از فارس، بانوان و دختران در جامعه دینی به منزله استوانه‌هایی برای پیشرفته به حساب می‌آیند که از دریچه خانواده در تربیت و رشد مردان تأثیرگذار هستند و برای اثبات این مهم، همین بس که بهشت زیر پای مادران است.

ترویج عفاف بین بانوان مسئله‌ای جدی است که از طریق گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیگیری می‌شود.

رسوخ ماهواره‌ای دشمنان غربی تأثیرگذاری‌های مخربی را در حوزه عفاف و حجاب تاکنون در بر داشته است که نمی‌توان نادیده گرفته شود.

رواج انواع مد‌های غربی، پدیده‌های ضدفرهنگی و حضور ناهنجار غرب‌زده‌ها در جامعه و مراکز علمی و دانشگاهی را در پی دارد که تخریب فرهنگی از آثار و پیامدهای نقشه‌های ضد فرهنگی و اعتقادی است که از دریچه رسانه‌های غربی به جامعه امروزی انتقال می‌یابد.

مدیر حوزه علمیه خواهران امام صادق (ع) شهرستان بویین زهرا در این خصوص به هجوم غرب برای براندازی حجاب و عفاف در بانوان اشاره کرد و افزود: با توجه به این نکته لازم است تا ضمن توجه به آموزه‌های اخلاقی از بروز بسیاری پدیده‌های ناهنجار غیراخلاقی و ضد فرهنگی در جامعه جلوگیری به عمل آورد.

اکرم محمدزادگان با اشاره به تأکید دین اسلام بر ضرورت رعایت حدود شرعی عفاف در میان بانوان گفت: در این راستا لازم است تا ضمن فرهنگ‌سازی مناسب و غنی از بروز شبیخون نرم در جامعه جلوگیری کرده و ارتقای معنوی و تعالیم دینی را در اولویت قرار داد و دنبال کرد.

محمدزادگان با بیان اینکه تلاش برای گسترش عفاف بین دختران و بانوان باید در اولویت قرار گیرد، افزود: در این راستا مدارس و دانشگاه‌ها باید ضمن گسترش فرهنگ حجاب بین بانوان از تخریب فرهنگی جلوگیری کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان بویین زهرا ادامه داد: با توجه به رواج افسار گسیخته شبیخون نرم دشمنان، نیاز است تا امروز ضمن تعالی بخشی به دختران و بانوان برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ضد فرهنگی تلاش کرد.

محمدزادگان با تأکید بر اینکه ساختارها و چارچوب‌های حضور بانوان در اجتماع باید تعریف شود، گفت: حضور بانوان و دختران در مراکز اجتماعی و دینی با رعایت کامل حدود شرعی و دینی بلامانع است.

این مسئول ادامه داد: تحصیل بانوان در حوزه‌های علمی نیز در گسترش روحیه دینی و اعتقادی تأثیرگذار است که به تازگی در استان قزوین نیز با رشد قابل توجهی روبه‌رو بوده است.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران بویین زهرا به رواج برخی از ناهنجاری‌های ضد اجتماعی و فرهنگی از سوی دشمنان به ویژه در بخش عفاف و حجاب تصریح کرد: ترویج حجاب بین دختران و بانوان باید به صورت تدریجی و همراه با سازوکارهای مناسب انجام شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با بیان اینکه تنوع‌‌طلبی و نوگرایی از خصلت‌های هر فردی است، یادآور شد: هر ساله دانشجویان بسیاری در رشته طراحی و دوخت لباس فارغ‌التحصیل می‌شوند که با برنامه‌ریزی دقیق و مناسب می‌توان از این سرمایه‌های انسانی برای طراحی مد و لباس اسلامی و ایرانی به نحو مطلوب استفاده کرد.

در حال حاضر استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های ویژه فرهنگی نیازمند نگاه ویژه به عرصه بانوان و دختران است.

حسن کاشی مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در جلسه اخیر کمیته تخصصی عفاف و حجاب استان قزوین گفت: مراکز دانشگاهی و عمومی قزوین از لحاظ رعایت عفاف و حجاب سالم‌سازی می‌شوند.

بی‌تردید درخشش و کسب موفقیت‌های بانوان و دختران محصل و دانشجو در میادین علمی و فرهنگی سندی برای حضور این قشر در فعالیت‌های اجتماعی است که با افزایش رویکردهای حمایتی و افزایش حجاب و عفاف توسعه می‌یابد.