اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

موقتی تر از آن است که فکر می کنید

موقتی تر از آن است که فکر می کنید
کراتینه کردن

زمانی که آرایشگرها و مدیران سالن های زیبایی درباره لطافت و صافی موهایتان بعد از کراتینه کردن و زود حالت گرفتن آنها صحبت می کنند بیشتر خانم ها برای این کار داوطلب می شوند. شاید تنها دلیلی که بعضی خانم ها از کراتینه کردن موهایشان صرف نظر می کنند هزینه بالای این عمل باشد که هزینه گزافی را به همراه دارد.

 
 
البته معمولا بسته به مناطق مختلف شهر و جنس، پرپشتی یا کم پشتی و طول موهایتان قیمت ها حسابی متفاوت است. از آنجا که آرایشگرها قیمت بالای کراتینه کردن را بالا بودن قیمت مواد اولیه آن می دانند بسیاری از خانم ها در این تله می افتند. اما علاوه بر قیمت بالا این کار عواقبی هم دارد که بهتر است قبل از امتحان آن را بدانید.مواد کراتینه به ریه ها به شدت آسیب می رسانند و فرد را مستعد بدخیمی های ریه می کنند. البته ناگفته نماند که ذات مواد شیمیایی به کار رفته در این فرایند نیز سرطانزاست.

متخصص چه می گوید؟

صافی موها کوتاه مدت است

پروتئین هایی روی مو وجود دارد که به صورت رشته های گرد دور هم می پیچند. این پروتئین ها که کراتین نام دارند بر اثر کارهای آرایشگری مثل رنگ و دکلره یا حتی استفاده از دستگاه های حالت دهنده داغ مثل اتو و سشوار آسیب می بینند، یعنی این رشته های در هم گره خورده می شکنند و در نتیجه صافی خود را از دست می دهند، حالا آرایشگر می خواهد با کراتینه کردن این آسیب دیدگی ها را جبران کند

 
اما در واقع این صافی و نرمی یک اثر کاملا موقتی است چراکه این رشته های پروتئین خشک شده تنها برای کوتاه مدت به هم چسبانده می شود و به هیچ وجه درمان قطعی نیست زیرا که مویی که سوخته یا آسیب فیزیکی دیده است دیگر به هیچ وجه قابل ترمیم نیست و کراتینه مانند بند زدن چینی شکسته است.