اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چگونه از پوست مان مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست مان مراقبت کنیم؟
مراقبت درست و صحیح از پوست می تواند فرآیند پیری طبیعی پوست را به تاخیر بیندازد و از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری کند.احتمالا زندگی پر مشغله شما باعث می شود تا حتی زمان اندکی را هم برای محافظت و مراقبت پوست خود اختصاص ندهید. در نتیجه پوست شما لطافت و نرمی زمانی که متولد شده اید را نخواهد داشت و با گذشت سن، پوست شما به تدریج نازک و ضعیف می شود و سرانجام چروکیده خواهد شد. فعالیت غده های تولید کننده چربی کم می شود و باعث می شود تا پوست شما خشک بشود. تعداد رگهای خون پوست شما کاهش می یابد، پوست شما شکننده و ضعیف تر می شود و طراوت و شادابی جوانی را از دست می دهید.

مراقبت مناسب و خوب از پوست مانند جلوگیری از اشعه های آفتاب، شستن پوست خود به آرامی و با ملایمت و استفاده منظم از نرم کننده های پوست به شما کمک می کند تا مرحله پیری طبیعی پوست را به تاخیر بیندازید و از بسیاری از مشکلات پوست جلوگیری بشود. این عادت های ساده مراقبت از پوست، به شما کمک خواهد کرد تا پوست خود را محافظت کنید، تا سالم بماند و در سالهای بعدی درخشان، براق و پر طراوت باشد.در اینجا به پنج عادت مهم برای سلامتی پوست اشاره می کنیم:

1) پوست خود را از اشعه های خورشید حفظ کنید

بهترین راه برای مراقبت از پوست خود، حفظ کردن آن از آفتاب است. اشعه مافرا بنفش(که نامرئی است، اما اشعه شدید خورشید است) به پوست شما آسیب می زند و باعث چین و چروک های عمیق، خشکی، زبری و ناهمواری پوست، لک های تیره و اختلالات جدی دیگری، همچون تومرهای پوستی سرطانی(بدخیم) یا غیر سرطانی(خوش خیم) می شود.


برای بیشترین محافظت پوست خود در مقابل آفتاب، این سه روش را به کار ببرید:در طول ساعات شدت بالای نور آفتاب، از قرار گرفتن مستقیم مقابل آن خودداری کنید: اشعه های خورشید از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر بیشترین آسیب و زیان را به پوست می رساند. سعی کنید تا در طول این ساعات، زمان کمتری را در فضای آزاد بگذرانید.

لباس های محافظ آفتاب بپوشید: پوست خود را با لباس هایی مانند تی شرت های آستین بلند، شلوارهای بلند و کلاه های لبه پهن بپوشانید. همچنین به خاطر داشته باشید که بعضی پارچه ها و مدل های خاص لباس نسبت به سایر مدل ها، از شما در مقابل خورشید بهتر محافظت می کند. به عنوان مثال پیراهن های آستین بلند از پیراهن های آستین کوتاه مناسب تر است؛ و پارچه های بافته محکم و سفت مانند پارچه های کتانی زبر، از پارچه های بافته شل مانند پارچه های کشباف بهتر است.از کرم ضد آفتاب استفاده کنید: بیست دقیقه قبل از اینکه بیرون بروید، به مقدار مناسب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت یک بار و بعد از عرق کردن زیاد یا در آب بودن، مجددا ضد آفتاب بزنید مواثر است.

2) سیگار نکشید

سیگار کشیدن می تواند فرآیند پیر شدن طبیعی پوست شما را تسریع کند و به ایجاد چین و چروک کمک کند. تغییرات پوست که بر اثر سیگار کشیدن ایجاد شده است، در پوست بزرگسالان جوانی که حداقل به مدت ده سال سیگار کشیده اند، قابل دیدن است.

سیگار کشیدن باعث تنگ شدن رگهای خون در بیرونی ترین لایه های پوست می شود. این موضوع موجب کاهش جریان خون می شود و پوست را از اکسیژن و مواد مغذی، از قبیل ویتامین آ، که برای سلامتی پوست مهم و ضروری هستند، تهی می کند. تمامی این عوامل به بافت های کشسان و ارتجاعی، که به پوست شما نیرومندی و استحکام و قابلیت ارتجاعی می دهد، آسیب می رساند.


علاوه بر این، حالتهای تکراری خاصی که هنگام سیگار کشیدن به صورت خود می دهید، مانند جمع کردن لبها به هنگام داخل کشیدن دود و چپ کردن یا نیمه باز کردن چشم ها هنگام بیرون دادن دود، به ایجاد چین و چروک صورت شما کمک می کند. همچنین ممکن است، قرار گرفتن مکرر و مداوم در برابر گرمای حاصل از اشتعال سیگار، به پوست شما آسیب برساند.