اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

هشت راز برای داشتن سلامتی فوق العاده

هشت راز برای داشتن سلامتی فوق العاده
آیا تاكنون از خود پرسیده‌اید كه برخی افراد چه می‌كنند كه همیشه سالم و سرحال هستند؟ چشمان‌شان برق می‌زند و پوستی شاداب دارند؟

شاید جواب‌تان این باشد كه این افراد تغذیه متعادلی دارند و ورزش می‌كنند. درست است اما این تنها، تمام ماجرا نیست. ما برای شما 8 رمز از رموز زندگی این افراد را فاش می‌كنیم.

1.دلایل بیماری را شناسایی می‌كنند بسیاری از مردم با مشاهده نشانه‌های بیماری در خود به دنبال درمان آن می‌روند یا سعی می‌كنند هر طور شده با آن مقابله كنند.

به عنوان نمونه در صورتی كه خواب‌آلود باشند یا دچار خستگی مفرط شوند تلاش می‌كنند با نوشیدن چای و قهوه با بیدار ماندن زوركی با مشكل خود مقابله كنند.

انسان‌های سالم برخلاف افراد عادی به دنبال مقابله یا صرفا درمان نمی‌روند. آنها تلاش می‌كنند دلیل بیماری را شناسایی كنند و آن را از بین ببرند.

2.عاشق كاكائو و توت‌فرنگی‌اند
تمامی افرادی كه سالمند و عمر طولانی دارند اعتراف می‌كنند كه عاشق برخی مواد غذایی مانند كاكائو هستند كه قند ندارند و غنی از فیبر، آنتی‌اكسیدان، منیزیم و موادمعدنی است.

برخی میوه‌ها مانند توت‌فرنگی نیز غنی از كلسیم و ویتامین‌های گروه B و محرك دستگاه گوارش است.

3.مراقبند كه سرما نخورند:
سالانه با آغاز زمستان بسیاری از افراد سرما می‌خورند و برخی به آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند. مردم سالم تلاش می‌كنند قبل از فرارسیدن زمستان، سیستم ایمنی خود را تقویت كنند.

4.ویتامین می‌خورند:
بدن هر انسانی در مقایسه با دیگری به ویتامین‌های خاصی نیاز دارد. بهتر است با یك پزشك مشورت كنید و مكمل‌های مورد نیاز خود را دریافت كنید. فراموش نكنید مكمل‌هایی كه خریداری می‌كنید از برند معروفی باشد زیرا كیفیت مولتی‌ویتامین‌های برندهای گوناگون با هم تفاوت دارد.

5.آب می‌نوشند :
یكی از شروط اصلی داشتن زندگی سالم مصرف آب با كیفیت و غذاهای غنی از الكترولیت است. مصرف آب به ویژه اگر ورزش می‌كنید یا هوا گرم است و آب بدن از طریق عرق دفع می‌شود باید افزایش یابد.

6.داروهایشان را سر وقت می‌خورند :
خیلی از ما عادت نداریم كه مكمل‌های غذایی یا داروهایمان را سروقت مصرف كنیم. مردم سالم دقیقا به حرف‌های پزشكشان توجه می‌كنند و سروقت داروهایشان را می‌خورند.

7.میان‌وعده‌ سالم می‌خورند:
مردم سالم وقتی گرسنه می‌شوند به دنبال مصرف تنقلات سالم هستند. مصرف به اندازه میوه‌ها و مغزها نه تنها می‌تواند به بدن مواد مغذی برساند بلكه جلوی چاقی را هم می‌گیرد. در حالی كه خوردن كیك و نوشابه و دیگر میان‌وعده‌های ناسالم سبب چاقی و اضافه وزن می‌شود.

8. عادات بد را به تدریج تغییر  می دهند:
مردم سالم عادات ناسالم خود را به تدریج اصلاح می‌كنند. رژیم غذایی یا سبك زندگی و میزان تحرك از جمله عاداتی است كه تلاش می‌كنند آرام‌آرام آنها را تصحیح كرده و پیرو شیوه زندگی مردم سالم شوند.