اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

نوشیدنی مناسب برای بهبود و کاهش سردرد های مزمن

نوشیدنی مناسب برای بهبود و کاهش سردرد های مزمن
دم اسب، گیاهی است با دوام و بدون برگ که پر از ساقه های سبز تیره و توخالی است. این گیاه معمولاً در مناطق مرطوب رشدکرده و حاوی مقادیر زیادی کریستال های سیلیکونی در بافت خود است.
 
از آنجا که گیاه دم اسب خواص دارویی فراوانی دارد، مطالعادم اسب، گیاهی است با دوام و بدون برگ که پر از ساقه های سبز تیره و توخالی است. این گیاه معمولاً در مناطق مرطوب رشد ت گسترده ای روی آن انجام شده تا به فواید این گیاه دارویی هر چه بیشتر پی برده شود.

یکی از اشکال کاربردی این گیاه، چای و دم کرده آن است که معمولاً از مخلوط دو الی سه گرم از گیاه دم اسب در یک فنجان آب جوش پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تهیه می شود.

مدر بودن و دفع مواد سمی بدن از عمده ترین خواص دم کرده دم اسب بوده که در نتیجه باعث خروج باکتری ها از مثانه می شود.

این نوشیدنی تقویت کننده قوی استخوان بوده و از نرمی استخوان پیشگیری می کند بنابراین در درمان آرتریت و پوکی استخوان بسیار مؤثر شناخته شده است.

التیام سوختگی ها و جراحات نیز از دیگر مواردی است که به چای دم اسب نسبت داده می شود.

شست وشوی سر با این دم کرده گیاهی برای رفع شوره سر بسیار مؤثر شناخته شده است ضمن اینکه نوشیدن آن نیز موجب افزایش جریان خون در تمام قسمت های بدن می شود.

در مطالعات بسیاری مصرف منظم چای دم اسب برای تسکین بسیاری اختلالات دستگاه گوارش از جمله زخم معده و یا افزایش ترشحات اسیدی آن، مفید شمرده شده است.

زخم دهان و خونریزی لثه از عوارضی است که با استفاده از مصرف منظم این نوشیدنی قابل بهبود است.

پژوهش ها بیانگر آن است که این گیاه مسکن قوی بوده و به عنوان ضدتشنج عمل می کند. علاوه بر این مصرف روزانه سه قاشق غذاخوری از پودر گیاه دم اسب به صورت چای، ضدمیکروب قوی بوده و هنگام ابتلا به برونشیت و عفونت ریه، به از بین بردن عوامل عفونی کمک می کند.

دم کرده دم اسب حاوی اسید سیلیسیک، نیکوتین، فیتواسترول، بتاسیتواسترول، اسیدمالیک، ویتامین ث، اسیدهای چرب فرار و پتاسیم است. ترکیبات فرار این نوشیدنی خاصیت ضدمیکروبی داشته و اثرات ضدالتهاب دارد، ضمن اینکه تعریق بیش از اندازه را بهبود می بخشد.

از آنجا که گیاه دم اسب خواص ضدالتهابی قوی دارد، با نوشیدن این چای عوارض جسمانی التهابی از جمله آرتریت، آرتروز، هموروئید و روماتیسم با استفاده از دم کرده آن به میزان قابل توجهی التیام پیدا می کند. خستگی و سردردهای ناشی از استرس نیز با نوشیدن یک فنجان چای دم اسب قابل تسکین است.

کریستال های سیلیکونی موجود در این گیاه دارویی علاوه بر کمک به تقویت ناخن ها، باعث استحکام موها شده و با تقویت رشد آن موجب افزایش کیفیت موها می شود.