اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آینده دنیای مد در گروی آشتی با طبیعت (کفش سبز)

مجموعه : گوناگون
آینده دنیای مد در گروی آشتی با طبیعت (کفش سبز)
ظاهرا آینده دنیای مد هم در گروی آشتی با طبیعت است! کفش‌هایی از جنس جوی دوسر، سعی دارند دوستی خود را با طبیعت به رخ بکشند؛ کفش‌هایی که بعد از دور انداختن هم، به درخت تبدیل می‌شوند!
همه ما از دل طبیعت متولد شده‌ایم و در طبیعت رشد کرده‌ایم؛ اما با ساخت و ساز و گسترش شهرها، طبیعت را به دست فراموشی سپرده‌ایم و چندان برایمان اهمیت نداشته که چه چیزهایی را به طبیعت تحمیل کرده و به آن ضرر زده‌ایم.
امروز که بسیاری از انسان‌ها به فکر نجات و آشتی دوباره با طبیعت هستند، سعی دارند با تغییر در روند زندگی‌شان به این امر کمک کنند. حتی این افراد در انتخاب مایحتاج روزمره بیشتر دقت می‌کنند تا در تضاد با طبیعت نباشد. البته این کار همیشه هم آسان نیست! مثلا اگر شما بخواهید یک جفت کفش بخرید، چه مواردی را مد نظر می‌گیرید؟ شکل و شمایل کفش؟ مدل؟ جنس کفش؟ قیمت؟ راحتی آن؟ یا مسائل زیست‌محیطی را هم در نظر می‌گیرید؟

سه جوان هلندی موفق به تولید کفشی از جنس جوی دوسر شده‌اند که سازگاری کاملی با محیط‌زیست دارد، چراکه این کفش، نه تنها از جنس یک گیاه تولید شده، بلکه بعد از دور انداختنش هم، تبدیل به درخت تنومندی می‌شود! این کفش‌ها در مدل‌های مختلف و زیبا، با ظاهری کاملا به‌روز و زیبا، پیش فروش می‌شوند.

مدت زمان تجزیه
بندهای کنفی و نیز قسمت کتان کفش، در عرض 2 ماه که در خاک معمولی کاشته شوند، تجزیه خواهند شد. قسمت پلاستیکی کفش هم طوری تهیه شده که در صورت دفن شدن زیر خاک مطلوب، در عرض 6 ماه تجزیه شود اما این مدت‌زمان به میزان رطوبت، دما و جنس خاک بستگی دارد و به این ترتیب خریداران این کفش‌ها می‌توانند بعد از کاشتن کفش در خاک، نتایج را برای این وب‌سایت ارسال کنند تا در تکمیل این پروژه سهیم باشند.

مقاومت در برابر باران و برف
مسلما این کفش‌ها در مقابل باران و برف، پای کاربر را محافظت خواهد کرد و مثل سایر کفش‌ها فقط کمی مرطوب و کثیف خواهند شد؛ اما همچنان قابل استفاده خواهند بود.

کفش‌ها واقعا گل می‌دهند؟
اگر خریدار این کفش‌ها، دستور عملی درج شده در کفش را دنبال کند، قاعدتا صاحب یک دسته گل وحشی آتشی رنگ خواهد شد که در عرض چند روز از دل کفش‌ها بیرون می‌آید!

چه دانه‌ای در کفش‌هاست؟
این دانه‌ها، مجموعه‌ای از گل‌های صحرایی و وحشی است که عمدتا قرمز رنگ هستند. در بروشور اطلاعاتی می‌توانید فهرست کامل این گیاهان را ببینید.

دانه‌ها، کجا هستند؟
دانه‌ها در «ورقه دانه‌ها» جاسازی شده؛ ورقه‌ای کاغذی که در یک پاکت کوچک در زبانه کفش پنهان شده است. این ورقه همچنین شامل اطلاعاتی درباره اندازه گیاه و نیز دستور عمل کاشت کفش است.