اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ازدواج پر فایده ترین اشتباه دنیا

مجموعه : دانستنی ها
 

موفقیت در ازدواج تنها در تامین مادیات خلاصه نمی‌شود ، بلكه باید برای رسیدن به آن تلاش كنیم. تحقیقات گویای این مطلب هستند كه تمام افراد خانواده در یك زندگی مشترك سالم ، سعادتمند و كامل از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد. در اینجا نتیجه تحقیقاتی را كه درباره داشتن یك ازدواج سالم به عمل آمده از نظرتان می‌گذرانیم. همه ما می‌دانیم كه خداوند به مزایای زندگی مشترك آگاه است و به همین دلیل است كه زن ها و مردها را تشویق به ازدواج كرده .

 

ازدواج در کنار مشکلات و مسئولیت هایی که به همراه خود دارد ، فرد را وارد دنیایی می کند که اگر به درستی صورت گیرد ،بسیار زیبا و دلنشین خواهد بود.
مزایای ازدواج سالم برای كودكان و نوجوانان:

تحقیقات نشان می‌دهد كه كودكانی كه در آغوش گرم خانواده بزرگ می شوند برتری‌های بیشتری نسبت به سایرین دارند كه از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره كرد: احتمال ورود آنها به دانشگاه بالاتر است.

از نظر آكادمیك بچه‌های موفق‌تری هستند.از نظر جسمی سالم‌تر هستند. از نظر عاطفی سالم‌تر هستند. احتمال خودكشی در آنها كمتر است.ناآرامی ها و ناهنجاری‌های كمتری را در مدرسه از خود نشان می‌دهند. احتمال كمتری وجود دارد كه قربانی سوءاستفاده‌های جنسی شوند. كمتر از مواد مخدر استفاده می‌كنند. كمتر مرتكب جنایت می‌شوند. ارتباط بهتری با پدر و مادر خود دارند. وقتی ازدواج كردند احتمال طلاق كمتر است. در زمان نوجوانی از نظر جنسی فعال نمی‌باشند.

 

مزایای ازدواج سالم برای خانم‌ها:

تحقیقات نشان می‌دهد كه خانم‌هایی كه در یك ازدواج سالم هستند نسبت به خانم‌هایی كه در ازدواج‌های ناموفق هستند، مزایای بیشتری دارند، از جمله:

از ارتباط خود راضی‌تر هستند.از نظر احساسی سالم‌تر هستند.از نظر مالی غنی‌تر هستند.كمتر قربانی خشونت، سوءاستفاده‌های جنسی و یا سایر جرم‌ها می‌شوند.تلاش كمتری برای خودكشی انجام می‌دهند.از موادمخدر استفاده نمی‌كنند.زیرخط فقر به سر نمی‌برند.با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار می‌كنند.از نظر جسمانی سالم‌‌تر هستند.


مزایای ازدواج سالم برای مردها:

تحقیقات مزایای بسیار زیادی را در مورد مردانی كه در یك ازدواج سالم هستند نسبت به سایر آقایان یافته است. به نمونه‌های زیر توجه كنید:

عمر طولانی‌تر.سلامت جسمانی.تامین مالی.اشتغال بلندمدت.دستمزد بالاترداشتن ارتباط بهتر با فرزندان.ریسك كمتر در روی آوردن به موادمخدر و مشروبات الكلی.داشتن ارتباط جنسی رضایت‌بخش‌تر.احتمال كمتر در ارتكاب به جرم و جنایت

احتمال كمتر در خودكشی

 

مزایای ازدواج سالم برای اجتماع: زمانی كه در جامعه درصد افرادی كه در یك ازدواج سالم هستند ، بیشتر شود، مزایای بیشماری نیز به همراه آن به اجتماع وارد می‌شود. موارد زیر از نمونه‌های آن می‌باشد،

داشتن شهروندان سالم از نظر فیزیكی.دارا بودن شهروندان سالم از نظر احساسی.بالا رفتن درصد افراد تحصیلكرده .كاهش خشونت‌های خانوادگی.كاهش آمار جرم و جنایت.كاهش بارداری در نوجوانان. كاهش میزان ارتكاب به جرم در جوانان و نوجوانان .بالا رفتن میزان مالكیت ملكی.کاهش میزان مهاجرت .افزایش ارزش دارایی‌های افراد.كاهش نیاز به خدمات مشاوره خانوادگی.


پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز