خسرو شكیبایی در آخرین «آشیانه»

آخرین حضور تصویری زنده‌یاد خسرو شكیبایی در فیلم تلویزیونی«آشیانه‌ای برای زندگی» به مرز تدوین رسید. این در حالی است كه 10 روز قبل از فوت،‌ بازی این هنرمند فقید در این فیلم به پایان رسیده بود.

او در «آشیانه‌ای برای زندگی» نقش قربانعلی، پیرمردی را بازی می‌كند كه در پی از دست دادن همسری كه بسیار به وی علاقه داشته است، دچار افسردگی و نوعی توهم می‌شود.

او گمان می‌كند فرزندانش او را دوست ندارند و به همین علت تصمیم می‌گیرد از شمال به تهران بیاید و پیش از آن كه فرزندانش او را به سرای سالمندان ببرند،‌ خودش جایی را برای زندگی انتخاب كند .

در این گیر و دار او به آسایشگاهی می‌رود؛ اما ماجرای یك دزدی در آسایشگاه سالمندان همه چیز را به هم می‌ریزد.

به گزارش سایت سیما فیلم، این فیلم به كارگردانی حمید طالقانی و تهیه كنندگی سعید جهانیان در مركز سیما فیلم تولید می‌شود و بازیگرانی چون فریبا متخصص (مربی سالمندان)،‌ ابراهیم آبادی (سالمند)، بهزاد رحیم‌خانی (سالمند)‌ افشین سنگ‌چاپ (دزد)،‌ كیانوش گرامی‌(كارخانه‌دار)،‌ شیوا خسرومهر (عروس قربانعلی) و كیومرث ملك‌مطیعی (نگهبان قبرستان ) در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم طی 13 روز تصویربرداری درمناطق شمال چون لاهیجان،‌ چمخاله،‌ رامسر، روستای دیوشل و 14 روز در تهران ساخته شده است كه سیامك مهماندوست آن را تدوین وصداگذاری می‌كند.آرمان موسی‌پور نیز همزمان در حال ساخت موسیقی «آشیانه‌ای برای زندگی» است.

مرحوم شكیبایی در سال‌های اخیر حضور پررنگی در آثار تلویزیونی داشت و توانست در این مدت در فیلم‌ها و سریال‌های به یاد ماندنی بسیاری حضور پیدا كند.

آثاری چون روزی روزگاری، شیخ بهایی و تفنگ سرپر تنها بخشی از آثاری هستند كه این هنرمند در آنها نقش‌آفرینی كرد و برای همیشه در ذهن مخاطب این سال‌های تلویزیون ماندگار شد.