عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

معجزه چای سبز

معجزه چای سبز
 

تحقیقات حاكی از این حقیقت است كه چای سبز تاثیر به سزایی در پیشگیری از سرطان ، مبارزه با بیماری های قلبی، كاهش كلسترول، سوخت چربی ، پیشگیری از دیابت و سكته و به تعویق انداختن اختلال مشاعر دارد. بعلاوه ثابت شده است كه چای سبز حاوی آنتی اكسیدان ها و تركیبات مفید برای حفظ سلامتی است. آنتی اكسیدان های قدرتمند چای سبز

متخصصان تاكنون در مورد فواید بالقوه چای سبز به عنوان یك داروی ضد سرطان و تضمین كننده سلامت قلب تحقیقات زیادی انجام داده اند .
این مرتبه باید گفت كه عدم اغراق در مورد فواید این گیاه سخت است!

به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،یكی از مهمترین آنتی اكسیدان های موجود در چای سبز كاتچینزها می باشند. این نوع از آنتی اكسیدان ها قادر به از بین بردن رادیكال های آزادی هستند كه حضورشان به سیستم DNA ضربه زده و منجر به سرطان، ایجاد لخته خون و تصلب شراین می گردد. البته باید گفت كه انواع انگورها، توت ها و شكلات های تیره حاوی چنین تركیبات پرتوانی می باشند.

به علاوه به دلیل ساختار خاص چای سبز نوع به خصوصی از انواع كاتچین ها به نام EGCG در آن متمركز است كه برای بدن مفید می باشد. اخیرا نیز ثابت شده است كه این ماده در كاهش تومورهای پروستات موثر بوده است. اكنون مشخص شده كه استفاده از این نوع چای در كاهشت توسعه انواع سرطان ها نظیر سرطان ریه، پانكراس، معده، پروستات و مری موثر بوده است. به نظر می رسد كه چای سبز برای حفظ سلامت قلب نیز مفید است. آنتی اكسیدان های موجود در چای سبز خاصیت متسع كنندگی دارد . زیرا انعطاف پذیری رگ های خونی را افزایش می دهد و لذا مانع از بروز لخته می شود. باید گفت كه انار و بلوبری نیز چنین خاصیتی دارد. با تمام تعاریفی كه از مزایای چای سبز برای حفظ سلامت قلب گفته شده ، اما باید  اعتراف كرد كه پیروی از فعالیت بدنی منظم در روز بهتر از هر چیز برای رسیدن به این هدف(سلامت قلب) كارساز می باشد.

تاثیر چای سبز بر كاهش وزن
چای سبز و عصاره آن برای مبارزه با چاقی و كاهش LDL خون (دو فاكتور اساسی و موثر برای سلامت قلب و پیشگیری از دیابت)مفید می باشد. البته مصرف مكمل های كاهش وزن كه حاوی عصاره چای سبز می باشد نیز مفید است. اما توصیه می گردد كه چای سبز به طور طبیعی نوشیده شود.

X لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری
Xبستن تبليغ
لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری