اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش های مراقبت از پوست دست از زبان یک مدل

روش های مراقبت از پوست دست از زبان یک مدل

روش های مراقبت از پوست دست از زبان یک مدل

 

سوزان شل، طراح جواهرات و مدل دست 23 ساله در شهر نیویورک از رمز و رازهای زیبایی دست هایش برای ما می‌گوید.من به‌طور خیلی تصادفی به کار مدلینگ دست وارد شدم و فکر نمی‌کنم هیچ دختری رویای مدل دست شدن را در سرش داشته باشد. من هم تا قبل از اینکه خانه و زندگی‌ام را به نیویورک بیاورم به‌عنوان یک شغل واقعی به آن نگاه نمی‌کردم. این کار هم مثل همه کارهای دیگر فراز و نشیب‌های خاص خودش را دارد اما فرصت‌های فوق‌العاده‌ای هم در زندگی به وجود می‌آورد. مانیکورها و طراحی ناخن‌های مجانی، شانس انداختن جواهرات گران و باورنکردنی و فرصت قرار دادن دست به روی صورت ستارگان و افراد مشهور.

از دست‌های من برای مجله‌هایی مثل ووگ، عروس، نیویورک و خیلی برندهای دیگر عکاسی شده است. هر کار با کار قبلی کاملاً متفاوت است. من از انجام دادن کارهای جدید لذت می‌برم و شغلم این فرصت را به من می‌دهد چون گاهی باید برای عکس، غذاهای هیجان‌انگیز را با دست‌هایم بردارم، محصولات زیبایی را با آن‌ها نگه‌دارم یا زیر دست بهترین مانیکوریست ها بنشینم و جالب‌ترین طرح‌ها را روی ناخن‌هایم ببینم.

کار من خیلی جالب و درعین‌حال عجیب است. من در شهر این‌طرف و آن‌طرف می‌روم و دست‌هایم را در تبلیغات و پوسترها می‌بینم اما هیچ‌کس دیگری نمی‌داند که این دست‌ها مال من است. اما باید بدانید برای اینکه مدل خوبی باشید، مراقبت یکی از اصول اساسی کار است. من راهکارهای زیادی دارم که یا از مدل‌های دیگر آموخته‌ام یا از تجربیات خودم به دست آورده‌ام و تمام آن‌ها را انجام می‌دهم که در مقابل دوربین دستانی سالم را به نمایش بگذارم. با من همراه باشید.

پوست اطراف ناخن‌ها را نگیرید.

اولین و مهم‌ترین کار، دور انداختن قیچی‌هایی است که برای پوست اطراف ناخن طراحی‌شده‌اند. من به‌جای آن‌ها یک کرم یا روغن دست را پیشنهاد می‌کنم چون گرفتن این پوست‌ها اگر به‌صورت حرفه‌ای انجام نشوند باعث می‌شود تا موقع رشد، پوستی کلفت و زبر دربیاید. این پوست مانند ریشه ناخن است. اگر ناخن‌های بلند و سالم می‌خواهید باید به‌جای قیچی کردن از آن‌ها مراقبت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که کرم یا روغنی با ناخن بزنید سپس، پوستش را به‌آرامی به سمت عقب فشار دهید. من شخصاً کرم لیمویی برتز بیز و روغن دبورا لیپمن را دوست دارم.

یک ماسک شبانه روی دستتان بگذارید.

توصیه دیگر من مرطوب نگه‌داشتن دست‌هاست. من شب‌های قبل از عکاسی، با دست‌ودل‌بازی، دستانم را درون لوسیون ها می‌گذارم سپس روی آن یک دستکش نخی دستم می‌کنم و می‌خوابم. بدین‌صورت تمام شب به دستم آب‌رسانی می‌شود و صبح باپوستی فوق‌العاده نرم از خواب بیدار می‌شوم. من دوست دارم که این لوسیون ها را با کرم برتز بیز تهیه‌شده از شیر و بادام مخلوط‌کنم چون بسیار غنی است و چسبندگی کرم به‌نوعی است که با تکنیک دستکش خوب عمل می‌کند.

پارافین ذوب‌شده را امتحان کنید.

اگر دستتان ترک می‌خورد یا پوست آن خشم می‌شود، به‌خصوص در زمستان، تکنیک پارافین را حتماً امتحان کنید. این کار را مادرم به من یاد داد و من هم از انجام دادن آن نتیجه خوبی گرفتم. دست یا پایتان را درون پارافین ذوب‌شده فروببرید. زمان بدهید تا پارافین سفت شود سپس همان‌طور صبر کنید تا گرمای پارافین به درون دستان شما نفوذ کند. بعد از تقریباً 10 تا 15 دقیقه، وقتی‌که پارافین خنک شد، آن را از روی دستانتان بخراشید و ببینید که پوست آن چه قدر صاف و مرطوب شده است.

پاک کردن لاک ناخن

این ترفند را از یک مانیکوریست حرفه‌ای یاد گرفتم. برای پاک کردن لاک، اول پنبه را به محلول پاک‌کننده آغشته کنید بعد بگذارید کمی روی ناخنتان بماند. این کار باعث رقیق شدن و حل شدن لاک می‌شود. در قدم بعدی، پنبه را کمی فشار دهید و روی ناخن به سمت پایین بکشید. با این کار بیشتر لاک از روی ناخن پاک می‌شود. مخصوصاً وقتی‌که می‌خواهید لاک تیره‌ای را پاک‌کنید بسیار مؤثر است.

ناخن‌ها را تمیز نگه‌دارید

همیشه یک‌لایه لاک پایه روی ناخنتان داشته باشید و بعد آن‌ها را به هر رنگی دوست دارید دربیاورید. این کار ناخن‌های شما را همیشه تمیز نشان می‌دهد. اگر نمی‌خواهید لاکی روی ناخن داشته باشید، اول با یک سوهان ناخن ملایم روی ناخن‌هایتان را تمیز کنید سپس یک مسواک آغشته به لیموترش و آب گازدار را روی ناخن بکشید تا آن‌ها را تمیز و شفاف کنید. این کار به قوی‌تر کردن ناخن هم کمک می‌کند.

نیکو