اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

كرم ضدآفتاب بهترین محافظ پوست در برابر پیری

كرم ضدآفتاب بهترین محافظ پوست در برابر پیری
قبل از آنكه به فكر جراحی پلاستیك و استفاده از كرم‌های گرانقیمت ضد چروك پوست بیفتید و پیش از اقدام برای پوست خود، استفاده از كرم ضدآفتاب را شروع كنید. در حالی كه همه ما كرم ضد آفتاب را به عنوان یك محافظ خوب برای پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان پوست می‌شناسیم، از یك ویژگی فوق‌العاده آن در جوان نگه داشتن پوست و جلوگیری از چین و چروك‌های زیاد پوست، غافلیم. كرم ضدآفتاب هم جلوی اشعه‌های زیانبار نور خورشید را می‌گیرد و هم با اثرات زیانبار این اشعه‌ها كه باعث پیری و چین و چروك پوست می‌شوند، مقابله می‌كند.

نور خورشید روی تولید كلاژن در پوست اثر می‌‌گذارد و بدون كلاژن، پوست سفتی و حالت خود را از دست می‌دهد، رطوبت آن از بین می‌رود، جوانی و طراوت آن كاهش می‌یابد و چین و چروك‌‌های روی پوست بیشتر و بیشتر می‌شوند. بنابراین متخصصان پوست استفاده از كرم‌های ضدآفتاب را بسیار توصیه می‌كنند.

قرار گرفتن روزانه در معرض نور مستقیم خورشید، بدون كرم ضدآفتاب، حتی به اندازه چند دقیقه، بعد از گذشت چند سال، تغییرات بسیار زیادی در پوست ایجاد می‌كند. نه تنها چین و چروك‌های روی پوست زیاد می‌شوند بلكه، لكه‌های ریز، خال‌ها و رگ‌های بسیار كوچك نیز روی پوست پدیدار می‌شوند. پوست خشن و زمخت می‌شود و حالت شل و ولی به خود می‌گیرد. اما مصرف كرم ضدآفتاب از پوست در برابر تمام این آسیب‌ها محافظت می‌كند و می‌توانید با خیال راحت زمان طولانی‌تری را در برابر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید.


متخصصان پوست توصیه می‌كنند كه از كرم‌های ضدآفتاب با SPF، 15 به بالا استفاده كنید؛ زیرا تاثیر آنها در برابر نور مستقیم خورشید و آسیب‌های ناشی از آن بیشتر است. آنها می‌گویند در صورت استفاده از لوازم آرایشی، هیچ‌گاه استفاده از ضدآفتاب را فراموش نكنید و قبل از هر كاری اول آن را روی پوست خود بمالید؛ بعد از پودر مورد نظر خود استفاده كنید تا از پوست‌تان محافظت بیشتری شود؛ زیرا پودرهای آرایشی نیز حاوی مقداری ضدآفتاب هستند.