وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر

رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
علت های مختلفی وجود دارد که اکثر ما از داشتن پوستی صاف و بدون ایراد محرومیم ولی همیشه آرزوی آن را داریم. كرم پودر یكی از راه‌هایی است كه می‌تواند ما را به این آرزو نزدیك‌تر كند اما استفاده از چنین کرم‌هایی هم راز و رمزهای خود را دارد و هرکسی نمی‌تواند به این راحتی‌ها برای خودش یک پوست صاف و شفاف بسازد.
 
در ادامه مطلب گام به گام با ما باشید تا تمام رازها و تکنیک‌های انتخاب و استفاده صحیح از چنین محصولاتی را برای‌تان مطرح کنیم چون یک زیرسازی خوب می‌تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه‌تنها صورت را مصنوعی نشان می‌دهد بلکه رنگ‌های آرایشی را هم بدرنگ نشان می‌دهد. البته یادتان نرود كه برای داشتن یك پوست خوب اول از همه باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

این مراحل را به ترتیب اجرا كنید

كار را با پوست مرطوب شروع كنید

 
 رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
 
قبل از آنكه سراغ مواد آرایشی‌ خود بروید باید پوست‌تان را به خوبی بشویید و اگر بتوانید روی آن لایه‌برداری مختصری انجام دهید و درنهایت هم با كرم مرطوب‌كننده مناسب با نوع پوست خودتان خشكی را كاملا دور كنید تا پوست به راحتی پذیرای مواد آرایشی باشد.

نوع پوست‌ تان را بشناسید

اگر می‌خواهید دچار مشكلات پوستی نشوید هنگام انتخاب هر محصول پوستی باید حواس‌تان باشد كه با نوع پوست شما سازگار باشد؛ مثلا كسانی كه پوستی چرب  و مستعد آكنه دارند باید سراغ محصولات فاقد چربی (oil free) بروند یا كسانی كه پوست خشك و معمولی دارند باید محصولاتی را انتخاب كنند كه حاوی مرطوب‌كننده باشد. پوست‌های حساس هم باید به‌دنبال محصولات غیرحساسیت‌زا (hypoallergenic) و غیرکومدون‌زا (noncomedogenic) باشند. توضیحات كامل‌تر را می‌توانید در صفحه بعد  پیدا كنید.

رنگ مناسب را چطور انتخاب كنید؟

 رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
 
 
اگر می‌خواهید یك كرم‌پودر جدید بخرید نباید رنگ آن را پشت دست امتحان كنید چرا كه رنگ‌ آن همسانی چندانی با پوست صورت ندارد. برای انتخاب اول رنگی را كه فكر می‌كنید با پوست شما سازگارتر است، انتخاب كنید. بعد از تیره‌ترین تا روشن‌ترین آن را روی خط فك‌تان بگذارید سپس زیر نور طبیعی بروید و بازتاب هر كدام از آنها را چك كنید؛ رنگی كه روی صورت شما چندان مشخص نباشد انتخاب خوبی است.

كرم‌پودرتان را همراه با فصل عوض كنید

پوست شما در همه فصل‌ها رنگی یكسان ندارد و در برخی فصل‌ها تیر‌ه‌تر است و بعضی فصل‌ها روشن‌تر از طرف دیگر رنگ پوست با سن هم تغییر می‌كند، بنابراین نباید انتظار داشته‌ باشید رنگی را كه سال قبل برای‌تان مناسب بوده‌ در حال حاضر هم مناسب باشد؛ شما باید به طور مرتب رنگ كرم‌پودرتان را با توجه به رنگ پوست‌تان تغییر دهید تا مبادا روی پوست بیش از اندازه تیره یا روشن به نظر برسد.

سبز و بنفش انتخاب کنید

اگر روی صورت‌تان جای زخم یا جوش یا حتی لكی وجود دارد استفاده از كرم‌های گریم (PRIME)  می‌تواند برای صاف كردن و یك‌رنگ كردن پوست شما حسابی به كار آید، كرمی كه پایه‌سبز دارد، می‌تواند به خوبی قرمزی‌ها را بپوشاند چرا كه سبز در تضاد كامل با قرمز است. اگر هم پوستی رنگ‌پریده و بی‌طراوت دارید توصیه می‌كنیم سراغ كرمی با پایه بنفش بروید تا كمی به پوست جان بدهد.

كانسیلر را فراموش نكنید

شما می‌توانید با استفاده از كانسیلر مقدار كمتری كرم‌پودر استفاده كنید؛ البته باید یادتان باشد كه روی پوست، رنگ كرم‌پودر را با كانسیلر كاملا مخلوط كنید تا مرز میان آنها مشخص نشود.

حالا نوبت كرم‌پودر است

 
 رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
 
پشت دست شما می‌تواند مانند پالت نقاشی عمل كند به شرط آنكه كاملا تمیز باشد. باید چند قطره از كرم‌پودر را روی پشت دست بگذارید و بعد با برس مخصوص كرم‌پودر آرام روی آن بزنید و رنگ را روی پوست صورت پخش كنید؛ باید  رنگ را دورتا دور صورت و اطراف گردن كاملا یكنواخت پخش كنید؛ كناره‌های گوش را فراموش نكنید و درنهایت با برس رنگ صورت را كاملا یكنواخت كنید تا مبادا تكه‌ای پر رنگ یا كم‌رنگ باشد.

به صورت حجم دهید

 
 رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
 
اگر بخواهید یك آرایش كامل داشته‌ باشید باید كمی تكنیك‌های گریم را به كار ببرید؛ مثلا برای مشخص كردن حالت صورت می‌توانید با استفاده از پودری نسبتا  تیره‌تر از رنگ پوست خودتان كناره‌های صورت را سایه بیندازید؛ كافی است با یك برس آرایشی مخصوص پودر كه سر آن كوچك و زاویه‌دار است  كناره‌های صورت و خط رویش موها را تیره كنید، شما باید منحنی نزدیك استخوان گونه و زیر خط فك را به شكل عدد 3 پودر تیره بزنید و سپس رنگ را پخش كنید تا مرز میان رنگ‌ها مشخص نباشد.

چه كارهایی با برنزه كننده‌ می‌توان كرد؟

پودرهای برنزه‌كننده می‌توانند تاثیری بیشتر از آنچه شما تصورش را بكنید، داشته ‌باشند. شما می‌توانید با این پودرها درخشندگی متفاوتی به صورت‌تان ببخشید؛ كافی است با یك برس نسبتا بزرگ آرایشی مقدار كمی از پودر برنزه‌كننده را بردارید و روی قسمت‌هایی بزنید كه معمولا بر اثر نور خورشید تیره می‌شوند، یعنی اطراف استخوان‌های گونه، قسمت پایینی بینی و كناره‌های صورت. با این كار آرایش شما بسیار طبیعی‌تر جلوه می‌كند. یادتان نرود كه رنگ‌ها را یكنواخت كنید.

اگر می‌خواهید عكس بگیرید

 
 رازها و تکنیک‌ های انتخاب و استفاده صحیح از کرم پودر
 
اگر برنامه عكاسی دارید توصیه می‌كنیم سراغ مدادها یا سایه‌های روشن‌كننده بروید چرا كه می‌توانند جلوه خاصی به صورت شما بدهند؛ كمی از روشن‌كننده را در وسط بینی و در امتداد استخوان ابرو (بالای پلك) جای سایه‌ چشم بزنید تا این قسمت‌ها را برجسته‌تر نشان دهید (در شكل این نقاط به خوبی نشان داده شده ‌است).در نهایت هم رنگ را یكنواخت كنید.

كدام كرم‌پودر را بخرید؟

کسانی که پوست براقی دارند

کسانی که پوست براق و شفافی دارند یعنی پوست‌هایی که مثل آینه می‌درخشد اما گاهی هم جوش‌های ریزی در آن دیده می‌شود بهتر است بعد از زدن ضدآفتاب مخصوص پوست از پنکیک استفاده کنند چراکه در این مواقع پنکیک هم قدرت پوشانندگی خوبی برای جوش‌ها دارد و هم این‌گونه پوست‌ها را جوان‌تر نشان خواهد داد.که البته نباید هیچ‌گاه پنکیک را دور چشم‌ها زد بلکه تنها با گذاشتن و برداشتن پد پوست را  باید کمی مات کرد.

 کسانی که پوست خشک دارند

اگر پوستی خشک دارید و همیشه مجبورید آن را با انواع کرم‌های مرطوب‌کننده مرطوب نگه دارید بهتر است در بعضی موارد، نه همیشه، از پنکیک در پایان آرایش‌تان استفاده نکنید چرا که در هر سنی که باشید خشکی پوست‌تان باعث می‌شود که با پنکیک خطوط چهره بیشتر مشخص شود، راه بهتر آن است که پس از استفاده از ضدآفتاب مخصوص پوست‌تان تنها از یک کرم پودر خوب استفاده کنید و در صورتی که دوست داشتید پوست‌تان مات دیده شود کرم‌‌‌پودر مات بخرید و روی ضدآفتاب‌تان بزنید.

 اگر پوستی کدر دارید

اگر پوستی کدر و دارای جوش و همین‌طور لک‌های به‌جا مانده از جوش دارید، ابتدا ضدآفتاب فاقد چربی خود را بزنید، سپس از یک کرم‌پودر خوب که قابلیت پوشانندگی خوبی دارد، استفاده کرده و تمام نقاط پوست را با آن بپوشانید و با حرکت آرام ضربه زدن آن را خوب روی پوست بخوابانید و در پایان کار آرایش هم پد یا همان ابر پنکیک را برداشته و با حرکت گذاشتن و برداشتن روی پوست، آن را کمی از براقی به ماتی برسانید. باز هم در نظر داشته باشید که پد را اطراف چشم‌ها نمالید.