این زن ایرانی جان 7 آمریکایی را نجات داد

این زن ایرانی جان 7 آمریکایی را نجات داد
ساناز نظامی‌ برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه فن آوری میشیگان رفته بود اما تنها چند هفته بعد از آن در یک منطقه دور افتاده از آمریکا، بر اثر ضرب و شتم شوهرش دچار مرگ مغزی شد.

به گزارش ایران ناز، خانواده وی توانستند به لطف کارکنان بیمارستان عمومی‌میشیگان آخرین لحظات وداع با دختر خود را از اینترنت تماشا کنند.یک پرستار زن در بیمارستان میشیگان پیشانی ساناز را در آخرین لحظه زندگی اش در حالی بوسید که خانواده او در فاصله ای دورتر از ۹۷۰۰ کیلومتر آخرین لحظات وداع با دخترشان را از طریق لپ تاپ تماشا می‌کردند و می‌گریستند.

ساناز نظامی‌ زن پرجنب و جوش ۲۷ ساله ای بود که می‌توانست به سه زبان فارسی ، انگلیسی و فرانسه صحبت کند. وی از طریق اینترنت با یک ایرانی به نام نیما نصیری ساکن کالیفرنیا آشنا شده و پس از ازدواج در ترکیه به آمریکا می‌آید.این دختر ایرانی روز ۸ دسامبر به دلیل ضرب و شتم شدید توسط همسرش به بیمارستان عمومی‌میشیگان منتقل شد و روز ۹ دسامبر به علت ضربه مغزی درگذشت.
از آنجائیکه خانواده ساناز نظامی‌امکان تهیه ویزا و مسافرت به آمریکا را نداشتند با همکاری کارکنان بیمارستان از طریق ارتباط اینترنتی با وی وداع کردند و به صورت آنلاین شاهد مرگ دخترشان بودند. آنان رضایت دادند که اعضاب بدن وی برای نجات جان بیماران دیگر اهدا شود.بدین ترتیب ارگان‌های حیاتی بدن ساناز ( قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها، کبد، لوزالمعده و روده کوچک) جان ۷ نفر را در آمریکا نجات داده است.
پیکر ساناز نظامی‌۱۸ دسامبر با حضور کارکنان و پرستاران بیمارستان، به خاک سپرده شد.