وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نکاتی که در ازدواج با همکار باید به آن ها توجه کنید

نکاتی که در ازدواج با همکار باید به آن ها توجه کنید
در دنیای امروز بیشتر ساعات عمر افراد در محیط كار سپری می شود و طبیعی است كه ساعات طولانی در ارتباط بودن با هم باعث ایجاد علاقه و عشق شدید  شود…

معمولا محل كار محیطی است كه بیشتر افراد بهترین رفتارها را از خود نشان می دهند و ظاهری آراسته و مرتب دارند! به همین دلیل باید دقت بیشتری در این زمینه داشت چون ممكن است رفتار همكارتان در بیرون از محیط كار كاملا برعكس آنچه در محل كار است، باشد. آدم ها در محیط کار لایه های ظاهری شخصیتشان را نشان می دهند، نه تمام لایه ها را. بنابراین باید دید همكار آقا یا خانمی كه با او در ارتباط هستید و او را به عنوان همكاری با خصوصیات خوب می‏شناسید، در زندگی مشترك هم چنین خواهد بود؟

1 – همه جوانب را بسنجید
معمولا مراودات مستمر در یک محیط نوعی وابستگی ایجاد می کند. پس بهتر است از احساسی كه به همكارتان دارید، مطمئن شوید؛ آیا واقعا این حس، به معنای عشق واقعی است یا اینكه به بودن او در كنارتان عادت كرده و به او وابسته  شده اید و فكر می كنید عاشقش هستید؟ علاوه بر این، در برخی اداره ها و شرکت ها ازدواج همكاران ممنوع است و این قانون بیشتر در محیط های كاری کشورهای اروپایی دیده می شود زیرا مدیران معتقدند با این كار، کارایی فرد کاهش پیدا می کند. پس همه شرایط و جوانب را خوب بسنجید.

2 – واقع بین باشید
ازدواج با همکار را نه می توان توصیه كرد، نه رد. در این نوع ازدواج هم باید تمام جوانب بررسی شود و صرفا به شناختی كه از همكارتان در محیط كار دست پیدا كرده اید، بسنده نكنید چراكه ممكن است در محیط كار رفتاری مغایر با آنچه در خانه دارد، داشته باشد. پس واقع بینانه با این مساله برخورد كنید و مراقب رفتارتان هم باشید زیرا با برداشتن قدمی اشتباه، همكاران خیلی زود به این علاقه پی می برند و ممكن است این مساله در محیط دهان به دهان بچرخد و اگر در نهایت برای ازدواج به توافق نرسید، جو ایجاد شده برایتان مشكل ساز می شود.

3 – معایب را هم ببینید
معمولا وقتی اطرافیان متوجه می شوند دو همكار قصد دارند با هم ازدواج  كنند، مدام از فواید این نوع وصلت می گویند : « این  طوری مدت زمان بیشتری كنار هم هستید حتی مسیر رفت و برگشت »، « راحت می تونید برنامه هاتون رو با هم هماهنگ كنید» یا « بالاخره تو محیط کار كسی هست که هواتو داشته باشه » و… شاید این مسایل از نظر دیگران جزو مزیت های ازدواج با همكار باشد و زوج همكار شرایط روانی و فكری یكدیگر را بهتر درك كنند اما اینها فقط ظاهر قضیه است. ازدواج با همكار هم مانند سایر ازدواج ها بی عیب نیست.

4 – به درآمدهای تان فکر کنید
واقعیت دیگری كه نمی توان آن را انکار کرد، مسایل مربوط به درآمد است كه برای خیلی از زوج ها مشکل آفرین است. گاهی زن و شوهرهایی هم که محل کارشان یکی نیست، درباره میزان درآمد و نحوه خرج كردن آن از یكدیگر می پرسند و طرف مقابل را در مورد اینکه چرا پولش را خرج زندگی نمی کند، بازخواست می کنند، حالا اگر همسرتان همكار هم باشد و از چند و چون حقوق یكدیگر باخبر باشید، اوضاع سخت تر می شود. معمولا بیشتر مردان اصرار دارند خانم های شاغل درآمدشان را صرف زندگی كنند درحالی که هر فردی حق دارد در كنار تامین مایحتاج زندگی، بخشی از درآمدش را پس انداز كند.

5 – مرزهای تان را مشخص كنید
ازدواج با همکار می‏تواند تغییرات یا محدودیت هایی را در زندگی مشترك برای طرفین ایجاد كند و باعث بروز برخی ملاحظات  شود که شاید تا پیش از ازدواج اصلا برای هیچ یك از طرفین مهم نبوده و حتی به آن توجه نمی كرده اند؛ مثلا وقتی خانم یا آقایی می بیند همسرش ارتباط صمیمی با همكارش دارد و با او گرم  صحبت یا خنده است، ناراحت می شود حال آنکه همین فرد قبل از ازدواج درباره نحوه ارتباط با همكاران آقا یا خانم خود حساسیتی نداشته است.

 
از سوی دیگر، گاهی ساعت های طولانی در كنار هم بودن باعث سردی و یکنواختی روابط می شود و نباید این مساله را نادیده گرفت. تفاهم نداشتن بر سر یك مساله و گاهی بحث كردن در مورد آن، در زندگی هر زوجی اتفاق می افتد و نمی توان آن را انكار كرد. در چنین شرایطی ممكن است زوج همكار اختلاف نظر و قهر و دعواهای خود را به محل كار بكشند و این یعنی باخبر شدن تمام همکاران از مسایل زندگی خصوصی آنها. با وجود این، نباید فراموش كرد زن و شوهرهای همکاری هم هستند که این گونه رفتار نمی كنند بنابراین قبل از ازدواج مرز مشخصی بین زندگی و كارتان تعیین كنید.

6 – محیط كار را میدان رقابت نکنید
یكی از دلایلی كه گاهی باعث می شود کار یک زوج همكار به دفتر مشاوره روان پزشکان بكشد، ارتقای شغلی یکی از طرفین در محیط کار است؛ موضوعی كه در فیلم «همسر» (ساخته مهدی فخیم زاده) به خوبی نمایش داده شد؛ زن و شوهری که در شركتی كار می كنند و رییس شركت به جرم اختلاس دستگیر می شود. مرد هم كه معاونت شركت را به عهده دارد، مطمئن است وی را به ریاست شركت انتخاب خواهند كرد ولی هیات امنا همسر او را برمی گزیند.

 
مرد كه تحمل ریاست همسرش را ندارد، مشكلاتی در محل كار و در نتیجه خانواده به وجود می آورد. علاوه بر این، اخراج یا تعدیل یکی از طرفین هم می تواند مشكل ساز باشد. مثلا ممکن است زنی که به دلیل تعدیل نیرو از شرکت بیرون آمده، عزمش را جزم کند که شوهرش هم از محیط کار بیرون بیاید. چون معتقد است محیط کار را به خوبی می شناسد و می داند چه کسانی در اطراف همسرش هستند و اینکه همسرش با زنان یا مردان شرکت ارتباط صمیمی ای دارد او را ناراحت می کند. قبل از هر اقدامی تمام جوانب را در نظر بگیرید و در خصوص این مسایل با طرف مقابلتان صحبت كنید.

7 – مراقب نگاه دیگران باشید
آدم های كنجكاو همه جا هستند. وجود این افراد فقط محدود به آشنایان و اطرافیان نمی شود و ممكن است در محیط كار هم همكار كنجكاوی داشته باشید كه بخواهد سر از زندگی تان دربیاورد. كنجكاوی هایی از این دست كه «شوهرت به تنهایی مخارج خانه را تامین می كند یا اینكه تو هم مجبوری او را همراهی كنی»، «چرا اجازه می دهی همكاران خانم یا آقا همسرت را به اسم كوچك صدا  كنند» و… پس مراقب رفتار و گفتارتان در محیط كار باشید و حساسیت های بی جا نشان ندهید زیرا از هر نظر زیر ذره بین نگاه دیگر همكاران هستید.