عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
تورهای خارجی نوروز 98
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
تورهای خارجی نوروز 98
بلیط هواپیما

اکتشافی بسیار عجیب و غریب بروی خورشید (عکس)

اکتشافی بسیار عجیب و غریب بروی خورشید (عکس)
طبق این رصدها كه در پاییز 2011 توسط رصدخانه دینامیك خورشیدی ناسا انجام شده، این سلولها تا حدی شبیه به الگوی سلولی موجود در سطح خورشید بوده اما كشف این الگوها در بخش بالایی جو خورشید تا حدی عجیب بنظر می‌رسد..خصوصیات این ویژگیهای خورشیدی موسوم به سلولهای تاجی كه تا كنون گزارش نشده بود، در مجله Astrophysical منتشر شده است.

این سلولهای خورشیدی در مناطقی میان گودالهای تاجی سردتر و كم‌تراكم‌تر و كانالهای رشته‌ای نمایشگر مرز میان بخشهای میدانهای مغناطیسی رو به بالا و پائین رخ می‌دهند.درك چگونگی رصد این سلولها می‌تواند به ارائه سرنخهایی از میدانهای مغناطیسی در حال تغییر در مرز گودالهای تاجی و چگونگی تاثیرگذاری آنها بر انتشار ثابت مواد خورشیدی موسوم به توفانهای خورشیدی از این گودالها بپردازد.

 
اکتشافی بسیار عجیب و غریب بروی خورشید (عکس)

در زمان كشف این سلولها در سال 2011، فضاپیماهای رصدخانه دینامیك خورشیدی و استریو A و B هر كدام به رصد نمای متفاوتی از خورشید می‌پرداختند. از این رو پس از این كه گردش 27 روزه خورشید باعث بالا آمدن سلولهای تاجی به بالای این ستاره شد، ابتدا استریو B، سپس رصدخانه دینامیك خورشیدی و در آخر استریو A موفق به ثبت طبیعت سه‌بعدی این سلولها شدند.

محققان دریافتند كه دسته‌های میدان مغناطیسی در مركز این سلولها قرار گرفته كه باعث تمایز این سلولهای تاجی از سلولهای سوپرگرانوله می‌شوند كه میدانهای مغناطیسی در مرزهای آنها قرار می‌گیرندکه بسیار عجیب و غریب است و این موضوع برای انسانها بسیار هیجان انگیز است..كشف سلولهای تاجی باعث افزایش دانش سازه‌های مغناطیسی تاج خورشید شده است. در آینده پژوهشهای بیشتر در این زمینه می‌تواند درك دانشمندان را از تغییرات مغناطیسی در مرزهای گودالهای تاجی و تاثیر آنها بر توفانهای خورشیدی و آب‌وهوای فضای زمین ارتقا بخشد.

X خرید اینترنتی انواع ساعت مچی زنانه مردانه و ست با بهترین قیمت