اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

جوش و خوراکی های که می خوریم

جوش و خوراکی های که می خوریم
بسیاری می گویند غدایی که میل می کنند ربطی به جوش های پوستی ندارد اما بعضی هم می گویند غذای و خوراکی هایی که می خورند سبب بروز جوش می شود، خوب باید بگویم هر دو درست می گویند! این بستگی به این دارد که بدن شما به خوردنی ها چگونه عکس العمل نشان دهد و اینکه چه نوع پوستی دارید. اگر شما مشکل جوش نداشته باشید خوب تعذیه شما هم احتمالا باعث جوش نمی شود ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که با جوش های پوستی درگیر هستید خوراکی هایی هستند که مصرف آنها باعث بدتر شدن اوضاع خواهد شد و باید در خوردن آنها بیشتر تامل کنید.

خوب اگر در حال خواندن این مقاله هستید احتمالا با مشکل جوش دست و پنجه نرم می کنید یا لااقل من اینطور فرض می کنم. این که این جوش ها بزرگ باشند یا کوچک فرقی نمی کند مهم این است که آنها در زندگی شما تاثیرگذارند و همیشه فکر شما را مشغول می کنند که چگونه از شر آن خلاص شوید. اولین توصیه ای که به شما می توانم بکنم این است که مراقب آنچه که می خورید باشید.

 
باید از مصرف برخی خوراک ها خودداری کنید باید حواستان جمع باشد که چه می خورید و تاثیر آن بر جوش های خود را ببینید اگر دیدید بعضی غذا ها باعث می شود جوش های شما بدتر شود باید از مصرف آنها خودداری کنید چون واکنش بدن هر کدام از ما با دیگری متفاوت است و هر کسی وضعیت بدن خودش را بهتر می داند. شاید به نظر شما عجیب بیاید اما به من اعتماد کنید بسیاری از ما بدن خود را نمی شناسیم و تاثیر خوراکی ها بر بدن خود را جدی نمی گیریم.

به عقیده من غذا ها نقش مهمی در زندگی ما دارند و تا می توانیم باید مراقب آنچه می خوریم باشیم تا سیستم داخلی بدن خود را قوی تر نگه داریم بررسی اینکه ارگان های داخلی بدن در چه شرایطی هستند ساده نیست، اما اگر این ارگان ها درست کار کنند بدن در سلامتی به سر می برد. می خواهم مثالی را خدمتتان عرض کنم چیزی که قابل لمس تر است: اگر می خواهید بدنی قوی با عضلاتی بزرگ داشته باشید راحتتر بگویم مرد یا زنی قوی باشید! باید ورزش کنید روی عضلات بدن خود کار کنید و آنها را تمرین بدهید این کار بدن شما را قوی تر می کند حال اگر مواد غذایی مناسب هم به بدن خود برسانید بدن شما سریعتر قدرتمند می شود و عضلاتتان سریعتر رشد می کند.

 
در نبردی که با جوش های صورت و بدن دارید هم این چنین است و حتی نقش خوراکی ها پر رنگ تر هم هست. بنده مخالف درمان های دیگر نیستم نمی گویم هیچ کاری برای جوش های پوستی نکنید و فقط با تغذیه آنرا درمان کنید درمان های دیگر مانند آنتی بیوتیک ها، تمیز کننده ها و لوسیون های با کیفیت مناسب می توانند مفید واقع شوند اما اگر تغذیه صحیح را رعایت نکنید این درمان ها هم کافی نخواهند بود حتی اگر به زور آنتی بیوتیک از شر جوش ها هم خلاص شوید ولی رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید ممکن است پس از مدتی این جوش ها دوباره ظاهر شوند. آیا آنوقت باز هم می خواهید آنتی بیوتیک مصرف کنید؟