اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

آنچه می خواهید درباره جراحی کشیدن پوست بدانید

آنچه می خواهید درباره جراحی کشیدن پوست بدانید

کشیدن پوست صورت کامل ترین روش برای کاهش یا از بین بردن چین و چروک‌ها و شل و ضعیف شدن پوست در اثر بالا رفتن سن به حساب می آید. در این نوع جراحی، پزشک در واقع پوست را از روی صورت برمی‌دارد تا بتواند لایه زیرین و بافت زیر آن را بکشد و موقعیت پوست را روی صورت به طور یکنواخت تغییر بدهد.

 

طی این جراحی، به بیمار بیهوشی عمومی یا داروی آرامبخش از طریق مخاط داخل وریدی و بی‌حسی موضعی جهت بی‌حس کردن پوست داده می‌شود. سپس جراح از  ناحیه گیجگاه برشی می‌زند و با حرکت دایره‌ای شکل آن را تا پشت گوش امتداد می دهد. پوست را از جایش  برمی دارد و عضله و بافت زیر آن را می‌کشد. شاید در این بین لازم باشد مقداری چربی و پوست اضافه را هم جدا کرده و خارج کند.

 

در نهایت پوست صورت را دوباره سرجایش قرار داده و محل برش بخیه زده می‌‌شود. برش معمولاً زیر خط موها یا جایی که پوست به طور طبیعی چین می‌خورد ایجاد می‌شود. بنابراین، بعد از عمل زیاد خود را نشان نمی‌دهد.
این نوع جراحی اغلب چند ساعت طول می‌کشد. بیمار ممکن است همان روز مرخص شود، اما گاهی لازم است یک شب در بیمارستان بماند.

 

توقع شما بعد از جراحی چیست؟
پس از عمل صورت‌تان باندپیچی خواهد شد که معمولاً یک تا دو روز بعد پزشک آن را از روی صورت برمی‌دارد. اگر پزشک به منظور جلوگیری از جمع نشدن خون و مایع زیر پوست یک لوله نازک (معمولاً زیر گوش ها) قرار داده باشد، یک تا 2 روز بعد این لوله را نیز خارج خواهد کرد. بخیه ها را باید 5 الی 10 روز بعد از عمل کشید.   

 

شاید برای تسکین درد بعد از جراحی پزشک برایتان دارو تجویز کند. در روزهای اول انتظار ورم یا کبودی را داشته باشید. کمپرس سرد می‌تواند به رفع این عوارض کمک کند. شاید لازم باشد به دستور پزشک تا جایی که ممکن است سرتان را بالا و ثابت نگهدارید.

 

2 تا 4 هفته قبل و بعد از عمل، حتماً از کشیدن سیگار یا قرار گرفتن در معرض دود آن خودداری کنید. دود توتون و تنباکو خطر مرگ سلول‌ها و بافت پوست را افزایش می‌دهد و ضمن به تأخیر انداختن روند بهبود صورت، باعث می‌شود زخم وضعیت بدتری پیدا کند.   

 

بیشتر افراد می‌توانند 2 تا 3 هفته بعد از عمل به کارهای خود بازگردند. در ابتدا شاید حس کنید صورتتان سفت شده و کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد. این کاملاً طبیعی است اما لازم است برای این مسئله آماده باشید.

 

ممکن است ماه‌ها صورتتان کمی بی‌حس باشد یا حس کنید کمی خشن و خشک شده است. آقایانی که تحت این نوع جراحی زیبایی قرار گرفته‌اند، به ناچار باید از جای دیگری صورت خود را اصلاح کند زیرا صورت انگار از نو شکل گرفته است، اما برای موهای ریش که محل قرارگیری‌شان تغییر کرده، می‌توان از روش‌های لیزر یا الکترولیز استفاده کرد.

 

چرا کشیدن پوست؟
جراحی کشیدن پوست صورت برای جوان‌تر کردن پوست‌های پیر کاربرد دارد و روند آن شامل حذف چین و چروک‌ها، بالا کشیدن عضلات ضعیف و در نهایت کشیدن و محکم کردن آن است.

 

اثربخشی جراحی کشیدن پوست صورت
بعد از کشیدن پوست صورت، صورت شما ممکن است جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسد. صورت شما همچنان به روند پیر شدن ادامه می‌دهد اما کشیدن پوست صورت چند سال صورت شما را جوان‌تر نشان می‌دهد. برای برخی افراد، ممکن است کشیدن پوست صورت اعتماد به نفس را افزایش دهد و با افزایش سن از اضطراب بکاهد.

 

کشیدن پوست صورت باعث می‌شود علامت کهولت سن به میزان زیادی کاهش پیدا کند. اما نمی‌تواند آسیب خورشید به پوست را دور کند یا تمام چین و چروک‌های دور چشم، زیر بینی و اطراف لب‌ها را کاهش دهد. برای حصول بهترین نتیجه، ممکن است شما بخواهید اول پوست صورت خود را بکشید، سپس آسیب‌های پوستی خود را درمان کنید.
تأثیر و امنیت جراحی کشیدن پوست صورت تا حد زیادی به مهارت جراح بستگی دارد.

 

خطرات
خطراتی که با کشیدن پوست صورت همراه است عبارت‌اند از:

    واکنش به بیهوشی
    خونریزی زیر پوست
    عفونت
    آسیب به اعصابی که عضلات صورت را فراگرفته‌اند. این آسیب منجر به فلج صورت یا اسپاسم می‌شود اما تأثیر آن معمولاً موقتی است.
    ریزش مو (آلوپسی)
    از بین رفتن بافت
    زخم
    لختۀ خون در عروق بزرگی که به قلب و ریه سفر می‌کنند (آمبولی ریوی). این عارضه شایع نیست.

این جراحی نیز، درست مانند همۀ جراحی‌های زیبایی، این خطر را دارد که نتیجۀ آن چیزی که شما انتظار دارید نباشد. اما یک جراح پلاستیک حاذق معمولاً می‌تواند به شما ایدۀ بسیار واضحی از چیزی که باید بعد از عمل انتظارش را داشته باشید می‌دهد.

 

چیزهایی که باید در مورد آنها فکر کنید
اگر انتظارات شما از کاری که جراح می‌تواند انجام می‌دهد روشن و واقع‌بینانه باشد و اینها را با جراح پلاستیک به اشتراک گذارید، ممکن است از نتیجۀ جراحی کشیدن پوست صورت، مانند هر جراحی زیبایی دیگری، رضایت داشته باشید.

 

شرکت‌های بیمه هزینۀ جراحی کشیدن پوست صورت را پوشش نمی‌دهند. مهم است بدانید که مجموع هزینه‌های عمل، شامل هزینۀ تسهیلات جراحی، پزشک بیهوشی و دستمزد جراح، دارو، هزینۀ ویزیت و دیگر خدمات و لوازم پزشکی چقدر خواهد شد.