اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

WinPE2.0 چه کاری انجام می دهد؟

WinPE2.0 چه کاری انجام می دهد؟
WinPE یک نسخه کوچک از ویندوز است که اجازه نصب متداول را به شما می‌دهد. Vista’s WRE روی WinPE 2.0 اجرا می‌شود، اما می‌توانید محیط customized WinPE 2.0 را با برنامه‌ها و درایورهای خود بسازید.آخرین نسخه WinPE 2.0 براساس ویندوز ویستا است و با آن چندین توسعه همراه می‌باشد. اساسا برای کمک در به کارگیری ویندوز ویستا بر روی تعداد زیادی ماشین طراحی شده است، اگرچه این مطلب در بحث این مقاله نمی‌گنجد، اما چیزی که برای خوانندگان می‌تواند جالب باشد، این است که می‌تواند به عنوان یک ابزار مفید و موثر رفع ایراد و بازیافت بکار گرفته شود.

برای مثال، گاهی اوقات فایلهای سیستم بواسطه خرابی هارد دیسک یا shutdownهای نامناسب، می‌توانند دچار ایراد شوند. این فایلها نمی‌توانند به سادگی از درون ویندوز ویستا جایگزین شوند، چون به واسطه مسائل امنیتی حفاظت شده‌اند. می‌توانیدWinPe 2.0 را بوت کنید، احتمالا از یک سی‌دی یا درایو یواس‌بی، و فایلهای لازم را در یک حالت امن از دی‌وی‌دی ویستا خود بر روی هارد دیسک کپی نمایید.

اگرچه WinPE 2.0 نسبت به نسخه قبلی فضای بیشتری را اشغال می‌کند، ولی یک زیر نویس کوچک برای یادآوری دارد. با استفاده از image file (ابزاری برای فشرده سازی) آن معمولا در حدود 100 مگابایت را اشغال می‌کند و چون بر اساس ویندوز است نه MS DOS، می‌توانید یک محیط multi threaded multi tasking که اغلب برنامه‌های استاندارد ویندوز را اجرا می‌کند، داشته باشید.

همچنین شاید شما نیاز به احیا فایلها ازهارد درایوی داشته باشید که دیگر بوت نمی‌شود. چون WinPE 2.0 می‌تواند به فایلهای سیستم FAT، FAT32 و NTFS دسترسی داشته باشد، می‌توانید برای کپی این فایلها به هارد داریو دیگر، درایو یواس‌بی یا حتی به شبکه از آن استفاده کنید این استفاده مهم است.

مثل فلاپی‌های بوت قدیمی، WinPE 2.0 حاوی تعدادی ابزار برای کمک به شما در تعمیر و تشخیص ایراد سیستم است و می‌توانید از طریق پیکربندیهای متداول WinPE 2.0 ابزارهای خودتان را نیز اضافه کنید. برای شروع کار با WinPE 2.0، (AIK) Windows Automated Installation Kit را ازMicrosoft Technet دانلود کنید.