اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چند نکته ریز در خانه داری که باید رعایت کنید

مجموعه : سبک زندگی
چند نکته ریز در خانه داری که باید رعایت کنید

-برای تمیز كردن پنیر پیتزای چسبیده به ظرف ، بهتر است آن را با آب سرد و مایع ظرفشویی بشویید .

-هنگام استفاده از منقل برای تهیه كباب ، یك ورق كاغذ آلومینیومی ( فویل ) در كف آن قرار دهید . این كار هم باعث تشدید حرارت می شود و هم تمیز كردن منقل را آسان می كند .

-پوست گرفتن و خرد كردن سیر باعث چسبندگی دستها می شود . برای جلوگیری از این مشكل ، حبه های سیر را ابتدا دو دقیقه در آب جوش و سپس در آب سرد بگذارید  پس از آن پوست بگیرید . توجه داشته باشید هنگام مصرف سیر جوانه سبز وسط آن را در آورید .

-برای جدا كردن پوست نازك روی بادام ، آنها را دو دقیقه در آب جوش قرار دهید و سپس در آب سرد بگذارید و به راحتی پوست آنها را جدا كنید .

-برای گرفتن پوست هلو در تهیه مربا و كمپوت ، هلوها را یك دقیقه در آب بجوشانید و بعد پوست بگیرید .

-برای خشك كردن زرد آلو ، آنها را از وسط دو نیم كرده ، هسته را در آورید و روی سینی فر بگذارید . فر را داغ كنید و سینی محتوی برگه ها را در فر داغ قرار دهید حرارت فر را به روی حداقل تنظیم كنید . لای در فر را باز بگذارید و مرتب به آنها سر بزنید و چنانچه لازم است آنها را زیر و روی جا به جا كنید تا نسوزند . وقتی كه خشك شدند سینی را از فر خارج كنید .

– برای انتخاب طالبی شیرین نسبت به اندازه اش سنگینتر به نظر می رسد .روی پوست آن نباید لكه باشد .عطر خوبی از آن متصاعد شود . اگر ساقه آن به راحتی جدا شود . نیز به معنی رسیده بودن آن است .

-مربای ریواس را هرگز در ظرف آلومینیومی طبخ نكیند زیرا باعث مسمومیت می شود .

– برای تهیه یخ فانتزی ، می توانید داخل هر قالب یك گیلاس یا آلبالو قرار دهید . و بعد در قالب آب بریزید و بگذارید یخ ببندد .

تمیز كردن ظروف مسی :
اگر می خواهید لكه ای از روی ظرف مسی پاك كنید ، روی آن یك برش پیاز بمالید .

-لكه های روی كاغذ دیواری : این لكه ها را با مغز نان سفید می توانید پاك كنید آن را گلوله كنید ، سپس روی لكه های مورد نظر بمالید .

تمیز كردن مایكروفر :
 یك برش لیمو را در ظرف آب بیندازید ، داخل مایكروفر بگذارید تا گرم شود . وقتی بخار آب بر روی دیواره های داخل فر نشست ، آن را خاموش كنید و پس از مدت كوتاهی كه فر خنكتر شد ،  آن را تمیز كنید .