عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

پیری و بیماری های کنترلی

پیری و بیماری های کنترلی
هنگامی که سلول های فرد باعث یک واکنش زنجیره ای شیمیایی که منجر به فروپاشی اجزای سلولی و تجمع زباله های مولکولی می شود، جان خود را از دست می دهند اما اگر این واکنش به خوبی در سطح سلولی درک، و شناخته شود می توان در مورد چگونگی مرگ تمام سلول های بدن اظهار نظر کرد.وقوع مرگ در یکی از ساده ترین موجودات زیر میکروسکوپ مشاهده شد و در آزمایشگاه های زیست شناسی و ژنتیک مورد مطالعه قرار گرفتند و برایشان خیلی جالب بود.

موج آبی فلورسنت مرگ کرم کوچک پرتار Caenorhabditis elegans در آزمایشگاه مشاهده شد.این موج در تمام سلول ها گسترش می یابد و دیده می شود. اثر این بستگی به ماده ای به نام اسید anthranilic و انتشار آن از طریق کلسیم، که به عنوان یک ناشر از سلول به سلول دیگر عمل می کند،رخ می دهد.


در ابتدا محققان مشکوک شدند که منبع فلورسانس آبی رنگ از یک ماده ای به نام lipofuscin ، که نوری با یک رنگ مشابه ساطع می کند و نیز به پیری که به دلیل افزایش سن تجمع می یابد، و باعث آسیب مولکولی می شود، مربوط است، اما بعد از آن مشاهده شد که lipofuscin آن درگیر نیست.محققان همچنین برای جلوگیری از مسیر شیمیایی که منتشر مرگ سلولی است، تنها توانستند مرگ ناشی از استرس مانند عفونت و مرگ به علت سن بالا را به تاخیر بیاندازند.

این نشان می دهد که مرگ به علت عفونت را آسان تر می توان درمان کرد و به توسط تعداد کمتری از فرآیندهای مسبب می توان سرعت آن را کم کرد ، در حالی که مرگ به علت پیری برای به تاخیر انداختن مشکل تر است چون فرآیندهای متعددی به صورت موازی عمل می کنند و که مقابله با آنها سخت تر است.
محققان نیاز به تمرکز بر روی وقایع بیولوژیکی که در دوران پیری و مرگ رخ می دهد و درک درست چگونگی آنکه چطور آنها را متوقف کنند، را دارند.

loading...

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی