اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آخرین خبر از احتمال حذف بنزین 400 تومانی

مجموعه : مجله خبری روز
آخرین خبر از احتمال حذف بنزین 400 تومانی
به گزارش آتی نیوز به نقل از گزارش واحد ارتباطات رسانه‌ای دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، ارسلان فتحی‌پور با اشاره به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها خاطرنشان کرد: اجرای قانون سبب شد مصرف حامل‌های انرژی کاهش پیدا کند که این یک حرکت بزرگی است که در کشور انجام شد.
وی ادامه داد: البته در اجرای آن با توجه به حجم زیاد کار کاستی‌هایی هم وجود دارد که باید تدابیر لازم برای رفع آن انجام شود.
فتحی‌پور اظهار داشت: هدفمندکردن یارانه‌ها اقدامی است که چند سال قبل باید در کشور اتفاق می‌افتاد اما به علت اینکه دولت‌های گذشته در اجرای برنامه سوم و چهارم که همین هدفمندسازی یارانه‌ها وجود داشت آن را اجرا نکردند و ما باید از دولت نهم و دهم و همچنین مجلس تقدیر کنیم که این قانون تصویب و در حال اجرا است.
رئیس کمیسون اقتصادی مجلس تاکید کرد: اداره کشور و برنامه‌ریزی آن با وضعیت قبلی امکانپذیر نبود و با توجه به اینکه انرژی ارزان و قیمت آن واقعی نبود و همیشه تورم کاذب را به وجود می‌آورد، این قانون باید اجرا می‌شد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: در تمام دنیا قیمت نفت، بنزین و گازوئیل بررسی شد که قیمت بنزین 780 تومان و گازوئیل 800 تومان و فاصله‌ای بین 800 تومان و 150 تومان گازوئیل برای کامیون‌داران، کشاورزان و صیادان در نظر گرفته شد و هر جا که آسیب به تولید بزند و موجب افزایش قیمت شود از بسته‌های حمایتی استفاده می‌شود و قطعا اجرای این قانون به منزله حذف یارانه‌ها نیست بلکه هدفمند کردن آن است.

* انباشته شدن نان در نانوایی‌ها
وی تصریح کرد: مثلا در بحث نان ما شاهد آن هستیم که نان‌ها در نانوایی‌ها انباشته شده و درصد دور ریز آن کمتر شده است.
فتحی‌پور با اشاره به احتمال حذف بنزین 400 تومانی گفت: بنزین 400 تومانی جزو بسته‌های پیشنهادی است و در حال حاضر حذف نمی‌شود.