اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مصاحبه خواندنی با حمید عسكری محبوب و دوست داشتنی

حمید عسگری خواننده محبوب و دوست داشتنی پاپ توانست در دنیای موسیقی غوغایی به پا کند . او با احساس و دلش زندگی می کند .
حمید عسگری متولد 20 مهرماه 1357 است در شیراز به دنیا امده و بزرگ شده اصفهان است و در حال حاضر به همراه دوستش میلاد ترابی (( که اهنگساز است )) در تهران زندگی می کند . دو خواهر و یک برادر دارد . تحصیلاتش ربطی به موسیقی ندارد او کارشناس مدیریت صنعتی است . مجرد است و هنوز فرد مورد علاقه اش را پیدا نکرده است معتقد است ازدواج باعث به ارامش رسیدن انسان ها می شود .
اوایل که البوم او به بازار امد خیلی ها به اسم شادمهر عقیلی فروختند در صورتی که او کسی نبود جز حمید عسگری . رنگ و جنس صدای حمید و شادمهر تا حدی به هم شباهت دارد و این شباهت به نفع او تمام شد . او می گوید : هیچ کس در توانایی های شادمهر شکی ندارد البته شباهت صدای من و شادمهر چیز طبیعی در عالم موسیقی است چرا که صداها در عین تفاوت ها شباهت های زیادی به هم دارند .
صدای سیاوش شمس را هرگز فراموش نمی کند و صدای محمد علیزاده رو خیلی دوست داره . غذای مورد علاقه حمید عسگری قیمه های مادرش است . او اصلا اهل اشپزی کردن نیست . وقتی غمگین است می خواند . صمیمی ترین دوست حمید عسگری میلاد ترابی است . یک زمانی عاشق بوده است .
با ترانه هایی که خودش گفته ارتباط بیشتری برقرار کرده است چون ترانه ها را با توجه به شرایط روحی خودش گفته است . از میان ترانه ها " ترانه بازم دلم گرفته چند روزی که رفتی رو خیلی دوست دارد . در صدایش غم خاصی وجود دارد .

نقطه ضعف حمید عسگری این است که زود عصبانی می شود البته عصبانیت های او 5 دقیقه است بعد چنان ارام می شود که انگار نه انگار اتفاقی افتاده است . نقطه قوت حمید هم این است که بی هیچ چشمداشتی احساسش را نثار دیگران می کند انقدر که طرف بی نیاز از محبت می شود .
ترانه هیچکی مثل من تو رو دوست نداره رو به همه هوادارانش تقدیم می کند . ما هم برای اقای حمید عسگری ارزوی موفقیت و شادکامی داریم .

مصاحبه با حمید عسگری:

شما در ظاهر از من یك آلبوم دیدید این در حالی است كه من مدت طولانی روی این آلبوم كار كردم فعالیتم در زمینه موسیقی به این چند ماه اخیر مربوط نمی‌شود من سال‌هاست كه كار آهنگسازی انجام می‌دهم، در آن دوران هر وقت برای دوستانم می‌خواندم آنها به من می‌گفتند تو صدای خوبی داری چرا آلبوم بیرون نمی‌دهی، من هم می‌گفتم به وقتش! چرا كه هیچ عجله‌ای برای خوانندگی نداشتم، حالا هم دلبستگی به این كار ندارم چرا كه شغل اصلی من آهنگسازی است، من یك شبه به موفقیت نرسیدم. بلكه زحمت كشیدم.
_ من معمولا اثری را كه به خواننده‌ای می‌دهم در نوع خود بهترین است، از طرفی یا كاری را شروع نمی‌كنم یا اینكه اگر شروع كردم سعی می‌كنم به بهترین نحو ممكن آن را انجام دهم. شاید به این خاطر است كه آهنگساز گرانی هستم.
_گاهی‌اوقات شیطنت بعضی از همكارانتان مرا وادار به دفاع از كارهایم می‌كند آنها برداشت نادرستی از حرف‌هایم داشتند و استنباط شخصی خودشان را ‌نوشتند. نباید صرف شباهت یك صدا با فرد دیگر، توانایی‌‌های یك خواننده را زیر سوال برد.
_ خودم هم این حرف‌ها را شنید‌ه‌ام كه حمید مغرور شده، خیلی برایم جالب بوده اما فكر می‌كنم تنها صفتی كه در من وجود ندارد همین غرور است، شاید به این خاطر بوده كه من در این مدت سعی كرده‌ام از حاشیه‌ها به دور باشم و خیلی در جمع بچه‌های موسیقی نروم و سعی كنم بیشتر در جمع دوستانم ‌باشم.
_ شاید ما در موسیقی در حد عالی نباشیم اما داریم به جایگاه قابل قبولی نزدیك می‌شویم ما در این زمینه افراد مستعدی داریم كه با توجه به امكانات موجود در موسیقی‌ خیلی خوب فعالیت می‌كنند و كارهای نو و متفاوتی را ارائه می‌دهند.
_ بنیامین یكی از موفق‌ترین خواننده‌های بعد از انقلاب است. آلبوم او را بارها گوش دادم و مطمئنم، آلبوم جدیدش به مراتب موفق‌تر از آلبوم قبلی‌اش خواهد بود.
_ هیچ‌وقت دنبال رقیب برای رقابت كردن نیستم، به نظر من جامعه موسیقی به اندازه كافی جا برای همه دارد، این مردم هستند كه در نهایت قضاوت می‌كنند تا اثری را به دیگری ترجیح ‌دهند.
_ حضورم در زمینه خوانندگی فكر نمی‌كنم چندان طول بكشد. دوست دارم این كار را در اوج كنار بگذارم. من دلبستگی چندانی به این كار ندارم.
_ فعلا در مرحله انتخاب ترانه و آهنگ هستم و با ترانه‌سراهای مختلف از جمله فرزاد حسنی كار می‌كنم، اما خط سیر اصلی ترانه‌ها را خودم می‌دهم، تنظیم آلبوم جدیدم هم بر عهده نیما وارسته است.
_ برای كار جدیدم، سعی كردم از یك گروه جدید استفاده كنم، تا كارم تكراری نشود، ضمن اینكه از تمامی دوستانم، قدردانی می‌كنم.
_ فضای آلبوم جدیدم، عاشقانه است. با این تفاوت كه سعی كردم، حس را قوی‌تر كنم، فكر كنم، اوایل سال 87، این آلبوم به بازار بیاید.
_ قرار است تا چندی دیگر، چند كنسرت در تهران، شیراز، كیش داشته باشم، از بین آنها فعلا كنسرت كیش در شهریورماه قطعی شده است.

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز