عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مراقبتهاى لازم مخصوص دختران جوان

مجموعه : دانستنی ها
1- مراقبتهاى لازم دختران جوان

دختر جوان باید خود را از محیطها و موقعیتهاى تحریك آمیز دور نگه دارد و از گوش دادن به موزیكهاى محرك و دیدن فیلمهاى فاسد اجتناب ورزد.
2 ـ از پوشیدن لباسهاى تنگ و چسبنده , حتى در مقابل برادر و خویشان محرم خود هم , خوددارى كند.
3 ـ خود را از محیطى كه مورد نگاه نامحرم است , دور نگاه دارد.
لذا حضرت زهراى یكى از ویژگیهاى زن پارسا را این مى داند كه او مردها را نبیند و خود نیز مورد دید مردها قرار نگیرد.
4 ـ تـخـیـلات و تـفكرهاى خود را كنترل كند و بداند هر چه كه به ذهن و اندیشه اش مى گذرد, خـداونـد بـر آن آگـاه است و او در این زمینه مسوولیت دارد و باید تنها به آنچه كه عقل و قوانین شرعى تایید مى كنند و مجاز مى دانند, بیندیشد تا رستگار شود.
تـخـیـل و تصور درباره مسائل جنسى و شهوت انگیز منجر به تحریكهاى مداوم گردیده و نیروى حیات را از بین برده و انسان را از مسائل حقیقى وواقعى زندگى باز مى دارد.
5 ـ بیكارى منشا تمام انحرافها و فسادهاست , دختر جوان باید با یاد گرفتن آشپزى , زمینه موفقیت آینده خود را فراهم سازد.
6 ـ در جـلـسه هاى فرهنگى و مذهبى شركت نماید و سوالات و پرسشهایى كه برایش پیش مى آید مطرح كرده و پاسخ آنها را بیابد.
7- از عدم تعادل و بى قواره شدن بدن ناراحت نباشد, زیرا كه پس از دوران بلوغ وضعش به تدریج عادى و متناسب خواهد شد.
8 ـ بـا دوستان مومن و خوب رفت و آمد و مجالست داشته باشد,حتى المقدور سعى كند نمازها را در اول وقت به جا آورد.
اگر دوستدار سعادت آینده خود است باید مطلقا از همنشینى و رفت و آمد با دوستان بى بندوبار و منحرف (ولو از نزدیكان و خویشاوندان ) دورى گزیند.
9 ـ قـبـل از خـوابیدن حتما وضو بگیرد و در هنگامى كه به بستر مى رود سوره هاى قل اعوذ برب الـفـلـق و قل اعوذ برب الناس (معوذتین ) وآیه الكرسى را با توجه و حضور قلب بخواند و با ذكرخدا به خواب برود.
10 ـ حتى المقدور هفته اى یك بار روزه بگیرد.
ایـن عمل در تقرب او به خدا و افزایش ایمان , بسیار مفید بوده و در تقویت اراده اش نقش بسزایى دارد 11 ـ پـرخورى و تغذیه مداوم از مواد مقوى و گرم و محرك , علاوه بر اختلالهاى جسمى , همیشه مـقـدارى انـرژى و نـیـروى مازاد بر احتیاج , تولیدخواهد كرد كه این نیروى اضافى , محرك میل جنسى است .
افراط در پرخورى موجب حماقت و بروز خوى حیوانى در انسان است , لذا در تعالیم اسلامى توصیه شـده اسـت كـه مـسـتحب است سیرنشده ازسر سفره بر خیزیم و از پرخورى كه مكروه بوده و از طرفى حرص و طمع به غذا كه مذموم شمرده شده دورى جوییم .
12 ـ دختر جوان باید حریم محرم و نامحرم را حفظ بنماید و از توقف در محل خلوت با فرد نامحرم جـدا دورى گـزیـنـد, زیرا شیطان ونفس اماره قوى است , اگر شخص ثالثى نباشد, وسوسه هاى شیطانى بر عقل انسان , غلبه كرده و زمینه انحراف و گناه براى هردوطرف , فراهم خواهد شد.
13 ـ از شوخى و خنده با نامحرمان خوددارى كرده و در صحبت كردن با آنان مراعات جدى بودن كـلام را بـنماید و حالت و صدا را طورى نازك وظریف نكند كه موجب انحراف پسران جوان شود, چـنـانـكـه در قـرآن كـریـم مـى فـرماید: در گفتارتان نرمى نشان ندهید تا دلهاى بیمار بر شما طمع نورزند و سخن را درست ادا كنید.
14 ـ جـوان بـاید تمایلات و افكار خود را از توجه به روابط نامشروع به روابط صحیح و مشروع و به سوى ازدواج و زندگى آینده معطوف سازد وبداند كه دیر یا زود این ایام سپرى خواهد شدو او در آیـنـده اى نـه چـنـدان دور بـایـد بـه انـتـخـاب هـمـسـرى پاك بپردازد و در خود, آمادگیها و شایستگیهاى لازم را براى چنین زندگى سعادتمندانه كه بیش از هر چیز, نیاز به سلامتى جسمى و روانى دارد, فراهم سازد.
همواره و در هر حال با ذكر و یاد خدا انس و الفت داشته باشد, زیرا در قرآن آمده است : آگاه باشید كه تنها با یاد خدا قلبها آرامش مى یابد,
همچنین هركس از یاد خدا فاصله گیرد, زندگانى بر او سخت و دشوار خواهد گشت .
دخـتـران جـوان بـاید قدر جوانى و پاكى خود را بدانند, در حفظ ونگهدارى آن , نهایت مراقبت را بنمایند و از معرض هرگونه تحریكها و وسوسه هاى شهوانى خود را دور كنند و به هیچ وجه حاضر نشوند در محیطهاى آلوده و با افراد منحرف و بى بندوبار مجالست و ارتباط داشته باشند.
البته در این راه گاهى ممكن است خللى در تصمیم آنان پدید آید, ولى باید استقامت و پشتكار را از دست ندهند و با ایمانى كامل به یارى خدا امیدداشته باشند تا در حفظ این پاكى موفق بمانند و عفت و نجابت خود را حفظ كنند.


 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی