عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

حمله ای علیه ایران در کار نیست !

مجموعه : مجله خبری روز
حمله ای علیه ایران در کار نیست !
به گزارش فارس، روزنامه الاهرام چاپ مصر، در گزارشی اعلام كرد كه تهدیدهای آمریكا و اسرائیل علیه ایران جنگ روانی است و این دو نمی‌توانند به ایران حمله كنند.
الاهرام نوشت: هر روز روزنامه‌ها و مطبوعات بین‌المللی و خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف از آمادگی‌های آمریكا و اسرائیل برای حمله به ایران و حمله به تاسیسات آن گزارشی منتشر می‌كنند.
الاهرام با بیان اینكه در این گزارش‌ها و خبرها گاهی به برنامه‌های راهبردی واشنگتن و تل‌آویو برای حمله به ایران نیز پرداخته می‌شود، تصریح كرد: ولی طولی نمی‌كشد كه این اخبار و گزارش‌ها فراموش می‌شود به طوری كه مردم در شش سال اخیر دیگر عادت كرده‌اند هر از گاهی این اخبار را بشنوند.
این روزنامه مصری نوشت: حقیقت فراموش شده نزد همگان این است كه هیچ حمله‌ای از جانب آمریكا و اسرائیل به ایران در كار نخواهد بود و این امر دلایل ذیل را دارد:

* اول: آمریكا اكنون قادر نیست جبهه جدیدی برای خود باز كند زیرا این كشور اكنون در باتلاق عراق و افغانستان گرفتار و متحمل هزینه‌های هنگفتی شده است به طوری كه تصمیم‌سازان آمریكایی را در موضعی قرار داده است كه حمله به ایران را رد می‌كنند.

* دوم: ایران با قدرت و تسلیحات كنونی خود، اصلا با عراق به هنگامی كه اشغال شده است، قابل قیاس نیست. عراق پیش از اشغال طی 12 سال دچار جنگی فرسایشی بود و در كنار تحریم اقتصادی همه تسلیحات آن تخریب شده بود و این امر حمله آمریكا به این كشور را موفق كرد.

* سوم: حمله یكجانبه اسرائیل به ایران بسیار دشوار است، به طوری كه نیروی هوایی آن باید از آسمان برخی كشورهای عربی بگذرد و این امری است كه هر كشوری با آن مخالف است.

* چهارم: مخالفت كامل كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس برای اجرای حمله نظامی از خاك یا آب آنان به ایران.

* پنجم: ایران در صورت حمله به آن، دست روی دست نمی‌گذارد و موشك‌هایی دارد كه می‌تواند قلب اسرائیل را نشانه برود و علاوه بر این متحدانی مانند حزب‌الله در جنوب لبنان و حماس را در غزه دارد و این امر همه منطقه را در آتش می‌سوزاند.

الاهرام افزود: علاوه بر این، ایران كنترل تنگه حیاتی هرمز را در دست دارد و می‌تواند منافع آمریكا را در كشورهای خلیج [فارس] و نیروهای آن را در عراق هدف بگیرد كه این امر آتش جنگ را علیه نیروهای عراق شدیدتر می‌كند.
این روزنامه مصری تصریح كرد: آنچه ذكر شد، حقیقتی است كه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران آمریكا و اسرائیل آن را بخوبی می‌دانند و همه آنچه در رسانه‌ها علیه ایران مطرح می‌شود، شیوه‌ای از شیوه‌های جنگ روانی است كه گاه گاهی انجام می‌شود و در مقابل نیز ایران هر از گاهی در راستای بازدارندگی، از یك موشك جدید رونمایی یا رزمایشی بزرگ برگزار می‌كند به طوری كه همه امور دوباره به خانه اول بازمی‌گردد.