اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

این ساحل فقط مخصوص خانم هاست (عکس)

مجموعه : گوناگون
این ساحل فقط مخصوص خانم هاست (عکس)

ترکیه خبر داد که در این پلاژ تمامی عوامل و کارکنان زن هستند و هیچ مردی حق ورود به داخل آن را ندارد. پیش بینی می شود با افتتاح این پلاژ زنانه قشر بزرگی از زنان محجبه ترکیه که حاضر نیستند در مکان های عمومی و مختلط به تفریحات ساحلی بپردازند، به این گونه پلاژهای تفکیک جنسیتی شده بروند.

شهردار شهر آنتالیا که از حزب حاکم عدالت و توسعه است، روز گذشته در مراسم افتتاح این پلاژ با رد این مسأله که این اقدام سرآغاز طرح تفکیک جنسیتی در ترکیه است، گفت: از بیش از 640 کیلومتر ساحل آنتالیا، این تنها نقطه ای است که تنها به زنان اختصاص داده شده است.

“مندرس تورل” که به همراه همسرش در آیین گشایش این پلاژ حضور یافته بود، ادامه داد: مسأله ایجاد این پلاژ به هیچ وجه به منظور تفکیک و جداسازی زنان و مردان نیست بلکه مسأله این است که عده ای از زنان ما ترجیح می دهند در پلاژهایی راحت تفریح کنند و ما باید امکان آن را برای این قشر از جامعه فراهم کنیم.

وی در دفاع از ایجاد این پلاژ زنانه و در پاسخ به انتقادات محافل لائیک مبنی بر اجرای سیاست های اسلامیزه کردن ترکیه گفت: در زمان آتاترک در دهه 1930 ما در همین شهر در داخل پلاژها ساحلی پلاژهای مخصوص زنان داشتیم که در آن زمان به آنها “حمام زنانه” می گفتند. پس از مرگ آتاترک در دهه 1940 این پلاژها جمع شدند.

شهردار آنتالیا این پلاژ را هدیه ای به زنانی دانست که درخواست ایجاد پلاژهایی راحت و زنانه برای تفریح دارند.این پلاژ همه روزه از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر باز خواهد بود و به صورت مجانی پذیرای زنان است.

این ساحل فقط مخصوص خانم هاست (عکس)