عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلوغ عاطفی و روانی چگونه است؟

مجموعه : سبک زندگی
بلوغ عاطفی و روانی چگونه است؟
معمولاً افراد از بچه های کوچک خیلی انتظار بالایی ندارند. بچه ها ممکن است در زمان عصبانیت داد بزنند، وسایل بازیشان را به اطراف پرتاب کنند، به سمت دیگران حمله کنند و یا حتی خودشان را بزنند. اما با افزایش سن انتظار داریم که  افراد کم کم بتوانند احساسات خود را کنترل کنند دیگر می توانند احساساتشان را کنترل کنند.

اگر شما هم چنین تصوری در مورد خودتان دارید، یادتان باشد در این زمینه ادعا کفایت نمی کند. آخرین باری که به شدت عصبانی شدید، داد زدید؟ ناسزا گفتید؟ از شدت عصبانیت به گریه افتادید؟ و یا اصلاً نتوانستید حرفی بزنید؟ اگر جوابتان هر کدام از این موارد است، بهتر است بدانید مشابه فردی که بالغ شده رفتار نکرده اید.

در بلوغ عاطفی فرد باید بتواند احساسات خود را به درستی بشناسد، آنها را کنترل کند و اقدامی متناسب انجام دهد. اگر عصبانی شدید و با آگاهی تصمیم گرفتید که در این شرایط بهتر است فعلاً عکس العملی نشان نداد یا اقدامی متناسب انجام دادید، آن وقت می توانید ادعای بالغ شدن داشته باشید. در بلوغ عاطفی مهم این است که با آگاهی تصمیم بگیریم و تصمیم ما هم صرفاً به قصد خالی کردن هیجاناتمان نباشد، بلکه با توجه به اهدافی باشد که دنبال می کنیم.

همسر شما هر چه قدر هم که عاشق تصمیم گیری در زندگی باشدبعد از مدتی از اینکه باید تمام تصمیم های زندگی مشترک را به تنهایی بگیرد، کلافه خواهد شد و شاید چندان هم دور از انتظار نباشد که بعد از مدتی برچسب بی عرضگی به شما زده شود کنار نیایید.