اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تحلیل رفتار نهنگ ها در خرید و فروش ارز دیجیتال چگونه است؟

تحلیل رفتار نهنگ ها در خرید و فروش ارز دیجیتال چگونه است؟

تحلیل رفتار نهنگ ها در خرید و فروش ارز دیجیتال چگونه است؟

 

در میان هیاهوی خرید و فروش ارز دیجیتال، راه‌های بسیاری برای تشخیص زمان دقیق فروش یا خرید ارز دیجیتال وجود دارد.

 

یکی از آن راه‌ها توجه به رفتار نهنگ‌ها و استفاده کردن از آن در تحلیل‌های خود است.

 

تحلیل رفتار نهنگ ها در خرید و فروش ارز دیجیتال

 

شاید اولین بار باشد که نامی از نهنگ‌های ارز دیجیتال می‌شنوید. اما جای نگرانی نیست.

 

در این مقاله اطلاعاتی در مورد نهنگ‌های ارز دیجیتال و مشاهده رفتار آنان ارائه شده است. با ما همراه باشید.

 

نهنگ‌ها و خرید ارز دیجیتال

نهنگ‌ها بزرگ‌ترین موجودات اقیانوس‌ها هستند و دنیای ارزهای دیجیتال نیز بزرگترین سرمایه گذاران! اصطلاح «نهنگ» به افراد یا نهادهایی اطلاق می‌شود که بیشترین ارز دیجیتال را دارند.

 

رفتار آنان بیشترین تاثیر را در تقاضای خرید ارز دیجیتال میان افراد حرفه‌ای دارد. برخی از آنها با صرافی آنلاین ارز دیجیتال خاصی کار می‌کنند. به طور فزاینده‌ای جمعیت نهنگ‌های ارز دیجیتال رو به رشد است.

 

نهنگ‌ها در کنار کسب و کار خود، اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کنند. اما بر نحوه تجارت سایر معامله‌گران ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند.

 

به همین دلیل توجه به رفتار نهنگ‌ها در هنگام خرید ارز دیجیتال و فروش آن بسیار مهم است.

 

چگونه نهنگ‌ها با خرید ارز دیجیتال سود می‌برند؟

به طور معمول، نهنگ‌ها اقدام به پخش خبر برنامه خرید ارز دیجیتال خود می‌کنند. خرید ارزی که مدتی است خبری از آن به گوش نمی‌رسد.

 

در نتیجه کاربران به صرافی آنلاین ارز دیجیتال هجوم می‌برند و اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر می‌کنند.

 

در نتیجه قیمت بالا می‌رود چرا که کاربران هیجان زده بازار را بی‌ثبات کرده‌اند.

 

پس از آنکه قیمت به میزان دلخواه نهنگ‌ها رسید آنها حجم عظیمی از سرمایه خود را از چند صرافی ارز دیجیتال، پس از ایجاد هیجان کافی به آن بازار اضافه می‌کنند.

 

در نتیجه، قیمت در حال حاضر به جایی رسیده است که نهنگ‌ها می‌خواستند باشد. به این ترتیب خرید و فروش ارز دیجیتال توسط نهنگ‌ها بر روی بازار تاثیر می‌گذارد.

 

نمی‌توان پس از خرید و فروش ارز دیجیتال حساب‌ها را ردیابی کرد. اما این امکان وجود دارد که حداقل برخی از افراد که دارای مقادیر قابل توجهی از ارزهای دیجیتال هستند را شناسایی کنید.

 

می‌توانید این کار را با مشاهده داده‌های بلاک افرادی که آدرس‌های خود را در معرض عموم گذاشته‌اند انجام دهید. برخی از این افراد نهنگ‌های معروف بیت کوین و بلاک چین هستند.

 

طبق گزارشات، کیف پول‌هایی در برخی از صرافی آنلاین ارز دیجیتال هستند که میزان قابل توجی بیت کوین و ارز دیجیتال دارند.

 

اگرچه این پول‌ها به صاحبان آن کیف پول‌ها تعلق دارد. اما انتقال ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال می‌تواند بر بازار تاثیر بگذارد.

 

چرا نهنگ‌های کریپتو مهم هستند؟

ارزش ارزهای دیجیتال عمدتاً بر اساس عرضه و تقاضا است. وقتی یک نهنگ اقدام به خرید ارز دیجیتال می‌کند، قطعا میزان قابل توجهی از آن ارز را می‌خرد و خارج از شبکه نگه می‌دارد.

 

بنابراین قیمت کوین‌هایی که هنوز در گردش هستند افزایش می‌یابد. همچنین اگر تعداد زیادی ارز دیجیتال توسط یک یا چند صرافی ارز دیجیتال به طور ناگهانی نقد شوند، ارزش آن ارز دیجیتال به شدت کاهش می‌یابد.

 

از این امر می‌توان دریافت که نهنگ‌ها پتانسیل منحصربه‌فردی برای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال به نفع خود دارند. آنها این کار را به راحتی با یک خرید و فروش ارز دیجیتال انجام می‌دهند.

 

اگر نهنگی قصد خرید ارز دیجیتال با کمترین قیمت ممکن را داشته باشد شروع به فروش مقدار قابل توجهی از دارایی‌های خود از یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال می‌کند.

 

این امر فشار نزولی بر بازار وارد می‌کند و قیمت کوین را به شدت کاهش می‌دهد. آن‌ها می‌توانند دوباره اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر کنند. سپس می‌توانند این کوین‌ها را نگه دارند و عرضه را کاهش دهند.

 

ارزش کوین‌هایی که آنها به تازگی خریداری کرده‌اند با افزایش قیمت‌ها افزایش می‌یابد. این یک تصویر بسیار ساده از چگونگی تأثیر نهنگ‌ها بر بازار است.

 

نحوه پیش بینی روند بازار با تحلیل رفتار نهنگ‌ها

به جای اینکه رو یا پشت نهنگ باشید، بهتر است در کنار او با سرعت ملایم خود حرکت کنید. برای این کار به یک استراتژی نیاز دارید.

 

اما چطور استراتژی آن را بنویسیم؟ در ادامه چند نکته برای پایه‌های اولیه استراتژی گفته شده است.

 

تعقیب نهنگ

گشتن و یافتن کیف پول‌هایی که ارز بالایی دارند به منزله تعقیب یک نهنگ است. همانطور که گفته شد کیف پول‌هایی که خرید و فروش ارز دیجیتال در رقم‌های بالایی در آن انجام می‌شود متعلق به نهنگ‌هاست.

 

آدرس آنها را یادداشت کنید و آنها را در فواصل زمانی مختلف بررسی کنید. مخصوصاً زمانی که خبر خاصی منتشر می‌شود رفتار آنها را زیر نظر بگیرید.

 

نوسانات ارزهای دیجیتال

نوسان یک ارز دیجیتال را همیشه در نظر داشته باشید؛ این نوسانات عموماً به خاطر نهنگ‌ها اتفاق می‌افتد. البته حضور یک نهنگ دلیل تغییرات ناگهانی ارز دیجیتال است.

 

در صورت وجود تغییرات ناگهانی اگر بازهم در مورد حضور نهنگ‌ها شک داشتید، در شبکه بلاک چین آن ارز، سوابق مربوط به تراکنش‌ها را ارزیابی کنید.

 

حجم معاملاتی

اتفاقاتی که در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر و بزرگ رخ می‌دهند را بررسی کنید. تحلیل رفتار نهنگ‌ها با استفاده از حجم معاملاتی که در صرافی آنلاین ارز دیجیتال رخ می‌دهند، بسیار آسان خواهد بود.

 

آیا تماشای نهنگ ضروری است؟

اگر روی موج خرید ارز دیجیتال هر نهنگ باشید، سرمایه شما تغییر چندانی نخواهد کرد و زمان زیادی را از دست خواهید داد. برای جذب ثروت در کنار نهنگ‌ها به یک استراتژی بلند مدت نیاز دارید.

 

استراتژی که شما را از انجام اشتباهات ناگهانی در سرمایه گذاری بلندمدت باز بدارد. حتی زمانی که قصد خروج از بازار را دارید. یا قصد خرید ارز دیجیتال جدیدی دارید.

 

به علاوه این استراتژی باید بتواند حد ضرر را تعیین کند. یا به عبارت بهتر سطح ایمنی را برای معاملات کوتاه مدت کریپتو فراهم کند.

 

منابع:

https://wallex.ir/blog/whales-behavior/