اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

اصلاح آرایش صفحه کلید برای شما

اصلاح آرایش صفحه کلید برای شما
ممکن است شما نیز اطلاع داشته باشید که طرز قرار گرفتن حروف و علائم زبان فارسی بر روی صفحه کلید ، مطابق با استاندارد تعیین شده شماره 2901 ایران است (مطالعه استاندارد 2901). در نتیجه سیستم عامل های تولید شده توسط شرکت های مختلف ،
 
بایستی در بخش زبان فارسی خود ، از این استاندارد تبعیت کنند. اما متأسفانه شرکت مایکروسافت در ویندوز ویستا از آرایشی برای صفحه کلید فارسی استفاده کرده است که با استاندارد 2901 ایران تطابق ندارد. به عنوان مثال محل قرار گیری حروف "پ" و "ژ" صحیح نیست. این موضوع حتی در نگارش های بعدی ویندوز ویستا نیز حل نشده است. در این ترفند قصد داریم آرایش صفحه کلید فارسی در ویندوز ویستا را به ساده ترین شکل ممکن اصلاح نموده و آن را مطابق با استاندارد 2901 تنظیم کنیم.

برای اینکار:


شما می توانید از نرم افزار MSKLC یا Microsoft Keyboard Layout Creator ساخت شرکت مایکروسافتاستفاده نمایید.توسط این نرم افزار قادر خواهید بود کلیه حروف کیبورد خود را ویرایش نمایید.این برنامه از سایت خود مایکروسافت از اینجا قابل دریافت است.

اما با توجه به اینکه حجم این برنامه نسبتأ کم نیست و یا ممکن است ویندوز شما قانونی نباشد و امکان دانلود مستقیم از مایکروسافت را نداشته باشید و همچنین کار با برنامه برایتان مشکل باشد ، نگارنده ترفند کار شما را ساده کرده است.شما میتوانید به سادگی و توسط یک نصب کننده خودکار با حجم کم ، صفحه کلید خود را در ویستا اصلاح کنید.

بدین منظور:


فایل فشرده زیر را دانلود نمایید:

http://www.tarfandestan.com/files/VistaPer…arfandestan.com

سپس فایل را از حالت فشرده خارج نمایید.اکنون کافی است فایل Setup.exe موجود را اجرا نمایید.پس از چند ثانیه تغییرات مورد نظر اعمال میگردد.با فشردن دکمه Close نصب کننده را ببندید.حالا به Control Panel و سپس Clock, Language, and Region بروید.
 
وارد قسمت Change keyboards or other input methodsشوید و بر روی دکمه Change keyboards و پس از آن Add کلیک کنید.اکنون در قسمت Persian تیک گزینه Persian – Corrected keyboard layout را بزنید و OK کنید.صفحه کلید اصلاح شده شما حاضر است!