اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

عفونت های قارچی در زنان و راه های مقابله با آن

عفونت های قارچی در زنان و راه های مقابله با آن
كاندیدا آلبیكنس، قارچى است كه به طور طبیعى و بدون ضرر در واژن زنان و روده‏هاى مردان و زنان رشد مى‏كنند. این قارچ جزء فلور طبیعى است و همان طور كه باكترى‏هاى در دهان زندگى مى‏كنند، آنها نیز در واژن و روده‏ها وجود دارند؛ اما اگر در توازن محیط زندگى آنها اختلالى ایجاد شود مثل مصرف آنتى‏بیوتیك‏ها و یا در بیماران دیابتى، دچار عفونت قارچى و واژنى مى‏شوید.
از عوامل دیگرى كه باعث ایجاد عفونت قارچى مى‏شودحاملگى و قرص‏هاى ضد باردارى، هورمونهاى یائسگى و دوش‏هاى شیمیایى و اسپرم‏كش‏ها و زخم‏هاى سطحى ایجاد شده توسط تامپون‏ها، نبود لغزندگى كافى در هنگام نزدیكى جنسى و یا نزدیكى با شخص دچار عفونت قارچى مى‏باشد.
هنگامى كه دچار این عفونت شدید، پزشك شما با بررسى ترشحات در زیر میكروسكوپ، بیمارى‏تان را تشخیص مى‏دهد. سپس با تجویز دارو، قارچ‏هاى اضافى را مى‏كشد.
به نظر ساده مى ‏آید ولى زنانى كه دچار این عفونت شده‏اند نظر دیگرى دارند. قارچ‏ها خارش و سوزش ایجاد مى‏كنند و داراى بوى كپك و ترشحات سفید رنگ هستند و بیمارى آنها عود كننده است. به نظر مى‏رسد بعضى از مردم به این عفونت‏ها حساسند. توصیه‏هاى زیر را بخوانید:
لخت بخوابید.
قارچ‏ها در محیط گرم و مرطوب رشد مى‏كنند. بنابراین یكى از بهترین راه‏هاى مقابله با قارچ‏ها تهویه خوب ناحیه واژینال مى‏باشد، تا این ناحیه خشك و سرد باقى بماند. لخت بخوابید و یا لباس زیر خود را در آورید و به واژن خود تسكین دهید.
لباس‏هاى گشاد بپوشید.
در طول روز، از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و لباس‏هایى كه از الیافى درست شده كه اجازه گردش درست هوا را نمى‏دهد خوددارى كنید. این الیاف شامل پلاستیك، پلى‏استر و چرم مى‏باشد. لباس‏ها را كاهش دهید. زیرا شلوار جین، جوراب شلوارى و زیر جوراب شلوارى شورت نپوشید.
هنگامى كه به خانه رسیدید لباس‏هاى اضافه نظیر جوراب شلوارى را از تن خود درآورید تا بدن‏تان نفس بكشد؛ تا آنجا كه مى‏توانید دامن بپوشید.
از داروهاى واژینال استفاده كنید.
بعضى از جاهاى بدن را نمى‏توانید بخارانید (حداقل در منظر عموم) و واژن یكى از آن‏هاست. هنگامى كه داروى تجویز شده توسط پزشك در حال از بین بردن قارچ‏هاست شما مى‏توانید از داروهاى OTCبراى كاهش خارش استفاده كنید و یا كرم هیدروكورتیزون را در اطراف سوراخ واژن بمالید تا میزان خارش كاهش پیدا كند. فقط مطمئن شوید كه قبل از ملاقات با دكتر از این داروها استفاده نكنید زیرا ممكن است این داروها سبب پنهان شدن بیمارى شوند.
از لغزنده كننده‏هاى طبیعى استفاده كنید.
روغن ملین، وازلین، سفیده تخم‏مرغ و ماست ساده موادى هستند كه شما مى‏توانید هنگام نزدیكى جنسى براى لغزنده كردن ناحیه تناسلى از آن استفاده كنید. زیرا این مواد از نظر شیمیایى محرك نیستند مگر اینكه به آنها حساسیت داشته باشید.
وازلین را با كاندوم استفاده نكنید زیرا حفره‏هایى را در پلاستیك كاندوم ایجاد مى‏كند. از روغن بچه نیز استفاده نكنید چرا كه داراى عطرى است كه مى‏تواند تحریك كننده باشد.
به مواد شیمیایى بگویید نه.
راه مطمئن براى تشدید عفونت قارچى، اضافه كردن ماده شیمیایى به آن است؛ بنابراین از كاربرد دوش‏ها، ژل‏هاى ضد باردارى، فوم و اسپرى، قرص‏هاى قارچ‏كش و دئودورانت زنانه اجتناب كنید.
حمام نشسته انجام دهید.
به جاى استفاده از دوش‏ها، از حمام نشسته استفاده كنید. وان حمام را تا باسن از آب گرم پر كنید، سپس یكى از كارهاى زیر را انجام دهید:
نمك اضافه كنید (به اندازه‏اى كه آب مزه شورى بدهد، حدود نصف فنجان) تا با حالت نمك طبیعى بدن مطابق شود.
نصف فنجان سركه اضافه كنید تا محیط دستگاه تناسلى را اسیدى كند. حالا داخل آب بنشینید و زانوها را از هم باز كنید تا وقتى آب، سرد شود.
از اسپرم‏ كش‏ها استفاده نكنید.
اگر به عفونت حساسید، اسپرم‏كش‏ها نیز باعث عفونت مى‏شوند. اگر مى‏خواهید از اسپرم‏كش‏ها در طول نزدیكى جنسى استفاده كنید، آن را داخل نوك كاندوم قرار دهید تا كار خود را به خوبى انجام دهد.
هیچ عطرى خوب نیست.
از محصولات ساده و بدون بو و عطر استفاده كنید. عطرها و دئودورانت‏هاى به كار رفته در تامپون‏ها و نوارهاى بهداشتى مى‏توانند یك دوره دیگر عفونت واژن را تحریك و شروع كنند.
با آب بشویید.
صابون، شامپو، نمك حمام و روغن‏ها، چربى‏ها طبیعى محافظ پوست را برمى‏دارند و ممكن است مواد محركى را باقى بگذارند. ناحیه واژن را با آب ساده و تحت فشار تمیز كنید. یك دست شما سردوش را باید مستقیم به طرف ناحیه واژن نگه دارد.
از شورت‏هاى پنبه‏ اى استفاده كنید.
شورت‏هاى پنبه‏اى را انتخاب كنید چرا كه رطوبت پوست را جذب مى‏كند. نایلون گرما و رطوبت را نگه مى‏دارد و رشد قارچ‏ها را تسریع مى‏كند. اگر شما احساس تماس نایلون با پوست خود را ترجیح مى‏دهید از شورت‏هایى استفاه كنید كه قسمت كشاله‏ى ران آن از داخل پنبه‏اى باشد.
اگر شما این نوع را هم نمى‏پسندید شورت‏هاى لایه‏دار و یا مینى‏پد جایگزین‏هاى مناسبى هستند. همیشه جوراب شلوارى‏هایى بپوشید كه در ناحیه كشاله‏ى ران پنبه‏اى باشد تا هوا بتواند به راحتى عبور كند و واژن را خشك و سرد نگه دارد. یادتان باشد همراه با جوراب شلوارى شورت نپوشید. هر چقدر كمتر لباس بپوشید عبور و نفوذ هوا بیشتر خواهد بود.
از كاغذ توالت‏هاى بی رنگ استفاده كنید.
رنگ نیز یك ماده بالقوه محرك است. بنابراین براى جلوگیرى از آزردگى غیر ضرورى از كاغذ توالت‏هاى سفید ساده بدون عطر استفاده كنید.
میكروب‏ها را سر جاى‏شان نگه دارید.
بعد از كار كردن شكم، ناحیه مقعد را از جلو به عقب بشویید.
قبل از نزدیكى جنسى خود را بشویید.
اگر شما و همسرتان هر دو كاملا تمیز باشید، شانس انتقال میكروب‏هاى قارچى به واژن كاهش مى‏یابد. قبل از نزدیكى، آلت‏هاى تناسلى و دست‏هاى خود را بشویید.
فقط با آب شستشو دهید.
واژن به طور طبیعى خودش را تمیز مى‏كند؛ اما بعضى از زن‏ها احساس مى‏كنند كه باید دوش واژن بگیرند. كتر كراندل دوش آب سرد آرام را كه غیر متناوب به كار مى‏رود توصیه مى‏كند، چرا كه حداقل كارى است كه براى جلوگیرى از تحریك، مى‏توانید انجام دهید. در هنگام قاعدگى كه دهانه رحم شما باز است از دوش استفاده نكنید. جریان رو به بالا مى‏تواند عفونت را به داخل رحم گسترش دهد و همچنین هرگز در طول حاملگى دوش انجام ندهید مگر اینكه پزشك‏تان توصیه كند.
با سركه دوش بگیرید.
سركه تقریبا همان اسیدیته واژن را دارد، به همین علت است كه گاهى وقت‏ها آب نیمه‏گرم و سركه (4 قاشق چاى‏خورى سركه در نیم لیتر آب) به عنوان مایع دوش پیشنهاد مى‏شود. بعضى از پزشكان معتقدند واژنى كه داراى PHدرست و بالانس مى‏باشد كمتر دچار قارچ اضافى مى‏شود. همچنین محلول‏هاى از پیش آماده سركه و آب وجود دارد كه دیگر لازم نیست شما آن را در خانه تهیه كنید.
در صورت ابتلا به عفونت واژن، از نزدیكى جنسى خوددارى كنید.
نزدیكى جنسى التهاب حاصل از قارچ‏ها را بدتر مى‏كند و همچنین قارچ مى‏تواند به همسر شما منتقل شود كه بعدا دوباره شما را مبتلا مى‏كند.
قبل و بعد از نزدیكى جنسى ادرار كنید.
زنان و مردان باید قبل و بعد از نزدیكى جنسى ادرار كنند تا باكترى‏ها از مجارى ادرارى خارج شوند و از عفونت مثانه جلوگیرى شود.
از كاندوم استفاده كنید.
كاندوم بدون خار و بدون داشتن ماده لغزنده، كمتر محرك است. همچنین از انتقال عفونت به همسرتان جلوگیرى مى‏كند.
قارچ‏ها و كپك‏ها را كنترل كنید.
زنانى كه مرتبا دچار عفونت‏هاى قارچى مى‏شوند، ممكن است به غذاهاى حاوى قارچ و كپك حساسیت پیدا كنند. از مصرف غذاها و نوشیدنى‏هاى نظیر نان، كیك حلقه‏اى، آب جو، شراب، سركه، پنیر، قارچ، آب میوه، غذاهاى مخمرى و ترشى خوددارى كنید.
قند خون‏تان را تحت كنترل داشته باشید.
قارچ‏ها در محیط قندى رشد مى‏كنند. مصرف بالاى مواد قندى مى‏تواند منجر به عفونت قارچى شود چرا كه غذاى لازم را براى قارچ فراهم مى‏كند.
افراد دیابتى كه به عفونت‏هاى قارچى مستعد هستند، باید قند خون‏شان را كنترل كنند. همچنین لاكتوز زیادى در فرآورده‏هاى شیرى و شیرین كننده‏هاى مصنوعى احتمال عفونت‏هاى قارچى را افزایش مى‏دهد.
مقاومت بدن خود را بالا ببرید.
یك شخص سالم نسبت به كسى كه بدنش در حد معمول نیست بهتر با عفونت مقابله مى‏كند. با ورزش منظم، تغذیه صحیح، خواب كافى، سیگار نكشیدن، مصرف داروها و مصرف كم كافئین سیستم ایمنى خود را تقویت كنید.
از الیاف طبیعى استفاده كنید.
به جاى تامپون‏هاى مصنوعى از تامپون‏هاى پنبه‏اى استفاده كنید. تامپون‏هاى با جذب بالا و آنهایى كه بیش از 12 ساعت باقى مى‏ماند تخلیه طبیعى واژن را متوقف كرده به رشد باكترى‏ها كمك مى‏كنند. یك ایده دیگر، در شب از نوار و در طول روز از تامپون استفاده كنید.
3 راه براى از بین بردن عفونت
نویسنده كتاب »چگونه از عفونت‏هاى قارچى جلوگیرى كنیم« معتقد است كه راه‏هاى زیر براى از بین بردن قارچ‏ها مفیدند:
شورت‏ها را بیشتر بشویید و بسابید.
به عنوان احتیاط شورت‏ها را با ماده شوینده بدون عطر قبل از انداختن در ماشین لباس‏شویى كاملا بسابید. از نرم كننده‏هاى مصنوعى استفاده نكنید چرا كه پوست حساس را تحریك مى‏كنند.
قارچ را با جوشاندن از بین ببرید.
شما مى‏توانید شورت‏هاى خود را بجوشانید و یا به مدت 24 ساعت قبل از استفاده‏ى مجدد، آنها را در ماده ضد عفونى كننده قرار دهید تا كاندیدا از بین برود، قبل از پوشیدن با صابون بدون عطر آن را بشویید.
با گرما قارچ‏ها را بكشید.
كاندیداها در تماس با اتوى داغ هم از بین مى‏روند.