اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روشهای طلایی سیگار را ترك كنید

روشهای طلایی سیگار را ترك كنید
 1- از كاغذ استفاده كنید خیلی خوب است:

قبل از هر كاری در مورد سیگار به خوبی فكر كنید و ببینید كه از چه چیزهایی در مورد آن بدتان می آید و اینكه چرا می خواهید سیگار را ترك كنید. -آیا در مورد سلامت خود نگرانید و از سرطان ریه یا سایر سرطانها در هراسید؟- آیا از بیماری قلبی و سایر بیماریها نگران هستید؟-آیا همسر و فرزندان و اطرافیان شما در معرض عوارض سیگار كشیدن شما هستند؟

-آیا فكر می كنید الگوی خوبی برای فرزندان خود نیستید؟-از اینكه موها و لباسهای شما همیشه بوی سیگار می دهند ناراحتید؟از مواردی كه شما را نگران كرده لیستی تهیه كنید و همیشه آن را همراه خود داشته باشید. هر بار كه خواستید سیگاری را بردارید یا میل به سیگار پیدا كردید به لیستی كه تهیه كرده اید نگاهی بیندازید و به خاطر بیاورید كه چرا تصمیم به ترك سیگار گرفته بودید.

 2- از كمك و حمایت دیگران برخوردار شوید:

به خانواده ، دوستان و همكاران خود بگویید كه می خواهید سیگار را ترك كنید. این كار اراده ی شما را تقویت می كند. هر بار كه میل به سیگار پیدا كردید به خاطر بیاورید آنها می دانند در حال ترك سیگار هستید و میزان اراده و خویشتنداری شما را تحت نظر دارند و شما نمی خواهید دیگران شما را فردی شكست خورده ببینند.

 حتی می توانید از آنها بخواهید كه اگر شما را در حال روی آوردن به سیگار دیدند به شما یادآوری كنند كه تصمیمی كه گرفته بودید چقدر برایتان مهم است.از دوستان و آشنایانی كه سیگار را ترك كرده اند نیز می توانید كمك بگیرید. می توانید به افراد دیگری كه همین قصد را دارند ملحق شوید و یك گروه را تشكیل دهید. حتی می توانید دراینترنت چنین افراد یا گروههایی را پیدا كنید.تجربیات مشترك خود را با دیگران در میان بگذارید و برای تقویت اراده از یكدیگر كمك بگیرید.

 3-از یك متخصص كمك بگیرید:

از پزشك خود بخواهید تا شما را برای ترك سیگار راهنمایی كند و یا مراكزی به شما معرفی كند. برخی از مراكز برنامه هایی دارند كه در منزل و از طریق تلفن پیگیری می شوند و تداخلی با كارهای روزانه شما ندارند.هر چه در طول برنامه ترك سیگار خود مشاوره بیشتری دریافت كنید احتمال اینكه موفق شوید بیشتر است