اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چگونگی شامپو زدن صحیح

چگونگی شامپو زدن صحیح
«جنیفر آنیستون» زیبایی و براق‌بودن موهای خود را مدیون شستشوی آنها با شامپویی می‌داند که با موهای او بسیار سازگار است. این شامپو مارک معروفی ندارد اما میزان سیلیکون و اسانس آن بسیار پایین است. «نیکول کیدمن» نیز براق‌بودن موهای خود را به آبکشی کامل و صحیح ربط می‌دهد. «بلیک لاولی»، بازیگر و مدل آمریکایی، عادت دارد هر روز موهایش را با شامپوی مخصوص موهای چرب بشوید و بعد از آن از ماسک مو استفاده کند.

برای داشتن موهای ابریشمی‌ زیبا که نورخورشید را منعکس کند و مانند الماس بدرخشد، باید شامپو کردن صحیح مو را بیاموزید. پیش از هر اقدامی ‌ابتدا شامپوی مناسب موی خود را انتخاب کنید. انواع شامپو برحسب اینکه موی شما خشک، شکننده، چرب، فر، نازک، آسیب‌دیده یا رنگ‌شده باشد، در بازار موجود است. برای درست شامپو کردن، ابتدا باید به اندازه کافی موها را خیس کنید، مقداری از شامپو را کف دست بریزید و به آرامی ‌کف سر بمالید.

برخلاف تصور عموم، لازم نیست با انگشتان تمام نقاط کف سر را به شدت مالش داد زیرا این کار باعث تحریک غدد چربی و چرب شدن پوست سر می‌شود. کافی است بسیار آرام با نوک انگشتان کف سر را ماساژ دهید. درنهایت کف‌ها را با دست بزدایید و موها را آبکشی کنید تا هیچ کفی روی موها نماند.قانون دوم: آبکشی صحیح موها

اگر موها کاملا آبکشی نشوند، نه‌تنها کدر به نظر می‌رسند، بلکه مقداری از مواد شوینده که کف‌سر باقی مانده، مانع رسیدن اکسیژن به ریشه مو و درنهایت باعث ریزش مو خواهد شد. بهتر است موها را با آب‌سرد یا ملایم آبکشی کنید.