وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

در رژیم گرفتن مراقب سلامتی خود باشید

در رژیم گرفتن مراقب سلامتی خود باشید
به گفته یک مشاور تغذیه، رژیم لاغری حتماً باید زیر نظر متخصص تغذیه و رژیم درمانی باشد، چون برنامه غذایی هر فرد بنا به چاقی، لاغری، و ابتلا به بیماریهای کلیوی، سرطانی و قلبی فرق می کند و باید طبق یکسری آزمایش ها و شرایط مخصوص هر فرد تعیین شود.

برلیانت بزرگمهر افزود: امروزه بسیاری از افراد با اضافه وزن و چاقی روبه رو هستند و اصرار به رژیم گرفتن دارند. خیلی از افراد صرفاً به خاطر زیبایی و آراستگی ظاهر رژیم می گیرند ولی مهم تر از آن توجه به سلامت فرد است که میزان طول عمر و مقاومت افراد را در مقابل بیماری های بیشتر می کند.

وی در پاسخ به اینکه چرا برخی افراد با گذشت مدتی پس از رژیم درمانی و کاهش وزن مجدداً به وزن اول خود برمی گردند، گفت: خیلی از افراد رژیم های غلط می گیرند و فقط کاهش فوری وزن برایشان مهم است. در صورتی که رژیم های خودسرانه و اینکه فرد از صبح تا شب چیزی نخورد جز تحمیل یکسری عوارض ناخواسته حاصلی ندارد.

او افزود: در عین حال برخی به افراد غیر متخصص برای رژیم گرفتن مراجعه می کنند و رژیم بسیار کم کالری به آن ها تجویز می شود که قابل تحمل نیست و فرد پس از مدتی دیگر نمی تواند این رژیم را تحمل کند و نسبت به خوردن هله هوله حریص تر می شود. به گفته این مشاور تغذیه و رژیم درمانی رژیم های شدید کم خوری فرد را از پا در می آورد و او را بیمار می کند.

بزرگمهر رژیم صحیح غذایی را حاوی هر ۵ گروه هرم غذایی عنوان کرد و گفت: در رژیم های غیر اصولی معمولاً اولین چیزی که حذف می شود گروه کربوهیدرات مانند مواد قندی و نشاسته ای، نان و برنج، سیب زمینی و ماکارونی است، در حالی که گروه کربوهیدرات ها انرژی سلول عصبی را تأمین می کنند و در نتیجه فرد پس از مدتی عصبی می شود. وی گفت: سردرد، سرگیجه، افسردگی، بی حالی، بی میلی، ریزش مو، کم خونی، ناراحتی های گوارشی، پوکی استخوان در سالمندان و نرمی استخوان در کودکان و جوانان از پیامدهای رژیم های غیر اصولی است.

بزرگمهر به این نکته اشاره کرد که گرفتن رژیم های کم کالری سبب می شود تا بدن به متابولیسم پائین عادت کند و به محض کنار گذاشتن رژیم فرد حتی با خوردن غذای عادی هم چاق می شود. بنابراین این رژیم ها به هیچ وجه مفید نیست. وی گفت: مفهوم رژیم گرفتن کم خوردن یا نخوردن نیست، بلکه صحیح خوردن است و حتی ممکن است فرد در حین رژیم بیشتر از قبل غذا بخورد ولی لاغر شود، چرا که امروزه ثابت شده چاقی به دلیل بدخوری و مصرف مواد پرکالری است.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی بالا بردن سوخت و ساز بدن هنگام رژیم را بسیار مهم دانست و گفت: در کنار رژیم باید ورزش های مختلفی از جمله پیاده روی، شنا یا کوهنوردی را در برنامه روزانه قرار داد تا نتیجه بهتری گرفت.