عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

پرنده ای با لانه ضد آتش

پرنده ای با لانه ضد آتش
گونه ای از پرندگان برای حفظ ایمنی آشیانه خود در کنار زیبایی آنها طی زمانی طولانی از مواد خاصی استفاده کرده و مواد قابل اشتعال را از منطقه ساخت آشیانه دور می سازند.
گونه ای از پرندگان به نام Bowerbird یا پرندگان آلاچیق که در استرالیای شمالی ساکن هستند برای ساختن خانه های خود سلیقه و زمان زیادی صرف می کنند. این پرنده ها دو دیواره از شاخه های ریز به وجود می آورند که مسیری 1.5 متری که کف آن از ذرات استخوان، سنگ، صدف و میوه ها پوشانده شده را احاطه کرده است.
 
ساخت چنین آشیانه آلاچیق مانندی یک هفته یا بیشتر به طول خواهد انجامید به همین دلیل برای این پرندگان ویرانی لانه هایشان به دست آتشهای طبیعی که جنگلها را در می نوردند، اصلا پدیده خوشایندی نخواهد بود.
بر همین اساس مطالعات جدید نشان می دهند این آلاچیقها به شکلی عجیب نسبت به آتش عایق هستند.
 
در سال 2006 آتش سوزی بزرگی منطقه بزرگی در خارج از شهر داروین را نابود کرد. گروهی به رهبری اوسامی میکامی از دانشگاه کیوشو ژاپن دریافتند که از میان 9 آشیانه یافت شده پرندگان آلاچیق تنها سه مورد از آنها نابود شده اند.
6 آشیانه دیگر به صورتی کاملا بی عیب و دست نخورده در منطقه ای کوچک باقی مانده بودند.
بر اساس تناسبات به دست آمده از مناطق سوخته شده و آسیب ندیده درصد نجات این آشیانه ها در حدود هشت درصد بوده و این به آن معنی است که تمامی آشیانه ها در این حادثه باید به کلی نابود می شدند.
 
تحقیقات نشان می دهند که این پرندگان برای جلوگیری از تاثیر آتش بر زیستگاهشان، تمامی مواد، برگها و شاخه های قابل اشتعال را از منطقه دور کرده و یا مواد مختلفی را به عنوان تزئین بر روی مواد قابل اشتعال قرار می دهند. به این شکل از نفوذ آتش به آشیانه خود جلوگیری می کنند.
دفن مواد قابل اشتعال در زیر زمین و پوشاندن آنها با استفاده از مواد تزئینی علاوه بر جلوگیری از نفوذ آتش می تواند آشیانه را چشمگیرتر کرده و به همین دلیل می توان گفت منشا این رفتار علاوه بر حفظ ایمنی، جلب توجه پرندگان دیگر نیز به شمار می رود.
X لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری
Xبستن تبليغ
لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری