اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

هشدار بانک مرکزی به دلال های وام بانکی

مجموعه : مجله خبری روز

به گزارش باشگاه خبرنگاران،بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد براساس اطلاعات واصله برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت مستقیم و یا با واسطه با دریافت تسهیلات غیرقانونی، منافع شبکه بانکی کشور و اشخاص را در معرض مخاطره قر ار می دهند.
بانک مرکزی از کلیه هموطنان درخواست کرده است برای پیشگیری از واقع شدن در معرض سوء استفاده افراد سودجو و کلاهبردار، موارد زیر را مورد توجه و هوشیاری قرار دهند و از مراجعه به افراد ناشناس و غیرمسئول جهت انجام امور بانکی جداً خودداری نمایند:
1- برخی از افراد سودجو با انتشار آگهی تبلیغاتی در روزنامه ها و جراید و همچنین توزیع وسیع تراکت، متقاضیان را تشویق به اخذ تسهیلات و ضمانت نامه بانکی در قبال وثایق ملکی می نمایند. لیکن عملاً با دریافت تسهیلات کلان و قرار دادن بخش ناچیزی از مبالغ تسهیلات دریافتی به وثیقه گذاران متواری شده و بدین ترتیب با ترفند و فریب، اموال ایشان را به مخاطره می اندازند.
2- در خلال انتشار آگهی در جراید با پیشنهاد پرداخت مبالغ اندک به کارکنان شاغل و بازنشسته دولت، نهادها، ارگان ها  و … اخذ فیش حقوقی و معرفی نامه نهاد متبوع، ایشان را به عنوان ضامن تسهیلات دریافتی افراد ناشناس به بانک ها وموسسات مالی و اعتباری معرفی می نمایند که در صورت عدم بازپرداخت تسهیلات دریافلتی در سررسید مربوطه، بانک ناگزیر از مراجعه به ضامنین جهت وصول مطالبات خود می باشد و به علاوه حق نهادهای صادرکننده معرفی نامه جهت طرح شکایت علیه کارکنان در مراجع قضائی نیز محفوظ می باشد.
3- هنگام مراجعه به بانک ها و موسسات اعتباری و … از قرار دادن مدارک شناسایی، اسناد مالی و بانکی خود در معرض دید عموم اکید اً خودداری نمایید. در برخی موارد مجرمین با سوء استفاده از ابزار الکترونیکی نظیر تلفن همراه، دوربین های کوچک و … مبادرت به تصویربرداری و جعل مدارک مراجعین و در نتیجه سوء استفاده های مختلف مالی و غیرمالی می نمایند.