وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

پیر ترین وبلاگ نویس جهان درگذشت

به گزارش سرویس"وبلاگ " پایگاه خبری گیگا نیوز ، ماریا آملیا لوپز ،‌ كه عنوان پیر ترین وبلاگ نویس جهان را در اختیار داشت ،‌ دیروز در سن 97 سالگی درگذشت.

یك مادربزرگ اسپانیایی كه لقب پیرترین وبلاگ نویس جهان را گرفته و توانسته بود در اینترنت خوانندگان جهانی پیدا كند، روز پنج شنبه در سن 97 سالگی درگذشت.

ماریا آملیا لوپز كه توسط یكی از نوه هایش به دنیای وبلاگ نویسی معرفی شد، از آمیزه ای از شوخ طبعی و دلتنگی برای یادآوری زندگیش در دوران دیكتاتوری طولانی فرانسیسكو نرو استفاده می كرد.

وی در نخستین پست وبلاگ خود در 23 دسامبر 2006 نوشت: امروز تولد من است و نوه پسرم كه بسیار خسیس است به من یك وبلاگ داده است.

پس از گزارش رسانه ها در مورد این وبلاگ نویس سالمند، محبوبیت وبلاگش به سرعت افزایش یافته و بیش از 1.5 میلیون بازدیدكننده یافت و سبب شد لوپز با خوزه لوییس رودریگز زاپاترو، نخست وزیر اسپانیا دیدار كند.

وی كه به دلیل آسیب دیدن بینایی‌اش از آب مروارید، به كمك نوه اش و به صورت نامنظم، گاهی یك بار در هفته و گاهی روزانه وبلاگ نویسی می كرد، در مورد موضوعات مختلف، از مشكلات بیماری شخصی و سفرها گرفته تا نظرش در مورد رویدادهای جاری مانند خشونت جدایی طلبان باسك، مطلب ارسال می كرد.

در ماههای اخیر، ماریا آملیا لوپز در وبلاگش به جای مطالب نوشته شده، بیشتر پیام‌های ویدیویی ارسال می‌كرد. این مادربزرگ اسپانیایی حتی در شبكه اجتماعی فیس بوك گروهی را به منظور دفاع از حقوق سالمندان ایجاد كرده بود.