مهناز افشار به دادگاه شكایت كرد

استفاده نادرست از فناوری اطلاعات و ارتباطات ،‌بار دیگر برای شهروندان دردرسر ساز شد. پس از انتشار تصاویر خصوصی بازیگران سینما در سایت ها و وبلاگ های فارسی ،‌این بار ،‌فناوری بلوتوث ،‌ موجبات آزار برخی از هنرمندان كشور را فراهم كرد.

به گزارش سرویس "اخبار ایران" پایگاه خبری گیگا نیوز ،‌ مهناز افشار ،‌بازیگر سینما ،‌از انتشار بلوتوث های جعلی منتسب به خود ،‌به دادگاه شكایت كرد.

به گزارش مهر ،‌افشار با اشاره به اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی در جهت حفظ و آرامش روانی و امنیت اخلاقی اجتماعی خواستار برخورد جدی ماموران این نیرو با متخلفین و تهدیدکنندگان امنیت اجتماعی مردم شد.

مهناز افشار با اعلام این خبر گفت: متاسفانه چند وقتی است که تصاویری جعلی به نام من در برخی از تلفنهای همراه بلوتوث می شود و من ضمن تکذیب هرگونه ارتباط با این تصاویر بابت این موضوع و اعاده حیثیت خود از ناشرین آن شکایت کرده ام.

این هنرپیشه سینما افزود: انتظار من از مردم این است که نسبت به این اقدام غیر اخلاقی واکنش نشان دهند و از انتشار اینگونه بلوتوثها و دیدن آنها خودداری کنند.

افشار با اشاره به اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی در جهت حفظ و آرامش روانی و امنیت اخلاقی اجتماعی خواستار برخورد جدی ماموران این نیرو با متخلفین و تهدیدکنندگان امنیت اجتماعی مردم شد.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی با تائید این موضوع به خبرنگار مهر گفت: ماموران پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی در حال بررسی دقیق این تصاویر به منظور کشف منبع اصلی انتشار آنها هستند.

سردار احمدرضا روزبهانی از مردم خواست چنانچه اطلاعاتی درباره منبع انتشار این تصاویر دارند، موضوع را با ماموران پلیس امنیت اخلاقی پایتخت در میان بگذارند.

گفتنی است ،‌ انتشار بلوتوث های غیر اخلاقی ،‌جعلی و ساختگی از برخی هنرپیشه ها و ورزشكاران مطرح كشور در مراكز عمومی ،‌یكی از دغدغه های اصلی برای تخریب فضای سالم جامعه اطلاعاتی ایران بوده است.

اضافه می شود ،‌اقدام این بازیگر برای پیگیری انتشار دهنده های محتواهای دیجیتالی علیه وی ،‌ می تواند سرفصلی برای آغاز پیگیری دیگر شاكیان به متخلفان ورود به حریم خصوصی باشد.