وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نقشه 2 زن برای سرقت از آژانس هواپیمایی

سارقان میلیونی آژانس هواپیمایی، 2 نفر از كارمندان این شركت بودند كه با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود، نقشه سرقت را عملی كرده بودند
تحقیقات پلیس برای كشف راز این سرقت میلیونی به‌دنبال شكایت صاحب یك آژانس هواپیمایی در دادسرای ناحیه 7 تهران آغاز شد.

این مرد مدعی بود: سرگرم بررسی اسناد و مدارك مالی شركت بودم كه متوجه شدم 100 میلیون تومان از حساب شركت به سرقت رفته است. همان لحظه به سراغ كارمندانم رفتم اما از 2 نفر از آنها كه به حساب و فیش‌های مالی شركت دسترسی داشتند، خبری نبود.

بلافاصله با شماره تلفنی كه از این دو زن در اختیار داشتم تماس گرفتم ولی آنها پاسخ تماس‌هایم را نمی‌دادند و من كه احتمال می‌دادم سرقت میلیونی از سوی این دو كارمند جوان صورت گرفته باشد، تصمیم گرفتم از آنها شكایت كنم.

بعد از اظهارات این مرد، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرا، تحقیقات پلیسی درخصوص این پرونده آغاز شد. كارآگاهان در جریان بررسی‌های اولیه به مداركی دست یافتند كه نشان می‌داد سرقت از سوی 2 كارمند ناپدید شده صورت گرفته است.

به این ترتیب هر دوی آنها تحت تعقیب قرار گرفتند و ماموران با انجام بررسی‌های تخصصی و پیگیری سرنخ‌های به جا مانده از متهمان موفق شدند صبح 16 اردیبهشت، آنها را در خانه‌ای در مركز تهران دستگیر كنند.

زنان سارق بعد از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به سرقت از حساب آژانس هواپیمایی اعتراف كردند و گفتند: ما به‌عنوان صندوقدار و كارمند فروش بلیت در این شركت كار می‌كردیم و به همین خاطر به حساب شركت دسترسی داشتیم.

این مسئله باعث شده بود وسوسه سرقت از آژانس هواپیمایی یك لحظه هم رهایمان نكند و به همین دلیل بود كه تصمیم گرفتیم این نقشه را عملی كنیم.

ما در روزهای آخری كه در آژانس مشغول به كاربودیم، هنگام فروش بلیت حدود 20درصد بیشتر از مبلغ واقعی از مشتریان دریافت می‌كردیم و حدود 20درصد نیز از مبلغ اصلی را كه به حساب شركت واریز می‌شد، برای خودمان برمی‌داشتیم اما همه مبلغی كه ما از حساب شركت سرقت كردیم كمتر از 3میلیون تومان است و اینكه شاكی پرونده می‌گوید بیش از 100 میلیون تومان به سرقت رفته را قبول نداریم.

سرهنگ كارآگاه مسلم فضلعلی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: متهمان در ادامه بازجویی‌ها انگیزه خود از سرقت از حساب شركت را مشكلات مالی،تامین مخارج تحصیل در دانشگاه و عدم‌رضایت از میزان حقوق دریافتی در محل كار عنوان كرده‌اند.

وی ادامه داد: هم‌اكنون هر دو متهم با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تكمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.