وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تغذیه مناسب گرسنگی بعد از ورزش

تغذیه مناسب گرسنگی بعد از ورزش

تغذیه مناسب و مفید با گرسنگی پس از ورزش

 

اگر برای کاهش وزن ورزش می کنید اما گرسنگی دیوانه وار باعث می شود بیشتر بخورید، بیشتر از آن که چربی بسوزانید، وزن اضافه خواهید کرد. این شما را ناامید کرده است؟ ما با دو متخصص تغذیه در مورد کنترل گرسنگی فزاینده ی بعد از ورزش صحبت کرده ایم. به گفته ی این دو متخصص تغذیه، به خودتان گوشزد کنید که فقط در صورت انجام ورزش سنگین می توانید غذای بیشتری بخورید و در غیر این صورت، میزان خوردن شما نباید با روزهای عادی (روزهایی که ورزش نمی کنید) تفاوتی داشته باشد.

 

 

این تکرار، باعث ایجاد آمادگی ذهنی برای موقعیت هایی می شود که قصد پرخوری دارید یا می خواهید خود را قانع کنید که چون آن روز ورزش کرده اید یا قرار است که ورزش کنید، می توانید بیشتر بخورید.

 

برای مقابله با گرسنگی، مواد غذایی پر حجم و کم کالری مانند میوه، سبزیجات مصرف کنید

 

راه های مقابله با گرسنگی موقع ورزش
راه دیگر برای جلوگیری از پرخوری، خوردن مواد غذایی است که باعث می شوند مدت بیشتری احساس سیری کنید. در این بخش، خوراکی هایی که کمک می کنند دیرتر احساس گرسنگی کنید به شما معرّفی می کنیم:
بشقاب های خود را با مواد غذایی پر حجم و کم کالری پر کنید. میوه، سبزیجات، پروتئین و کربوهیدارات های پیچیده همچون غلات کامل و حبوبات نمونه هایی از این مواد هستند.

 

سعی کنید حداقل ۲۰ گرم در وعده ی صبحانه، ۳۰ گرم در نهار و شام و ۵ تا ۱۰ گرم در میان وعده ها، پروتئین مصرف کنید.

 

فیبر هم ماده ی ضروری دیگری است که حجم غذای شما را بالا می برد. سعی کنید ۶ تا ۸ گرم به هر وعده ی غذایی و حداقل ۳ گرم از آن را به هر میان وعده ی خود اضافه کنید تا روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر مصرف کنید.

 

مصرف کربوهیدرات های فرآوری شده همچون نان های بدون سبوس، برشتوک، بیسکویت و چیپس را محدود کنید زیرا به راحتی می توان به سراغ این هله هوله ها رفت و در خوردن آن ها زیاده روی کرد.

 

ترفند عالی دیگر این است که زمان ورزش خود را دقیقاً برای قبل از وعده ی غذایی تنظیم کنید. این باعث می شود که با خیال راحت و بدون احساس گناه، غذای خود را بخورید.

 

برای کاهش وزن مصرف کربوهیدرات هایی مانند بیسکویت و چیپس را محدود کنید

 

 اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند همه ی روز چیزی بخورند، وعده های کوچک تر و بیشتری در طول روز داشته باشید تا احساس گرسنگی به سراغ شما نیاید. می توانید در بین وعده ها و میان وعده ها هم چای داغ بنوشید.

 

چربی ها را فراموش نکنید. مغزدانه ها، دانه ها، روغن زیتون و آووکادو از جمله مواد چربی داری هستند که می توانند باعث احساس سیری بیشتر شوند اما در مصرف آن ها زیاده روی نکنید زیرا کالری بالایی دارند. استفاده از این مواد غذایی مفید باعث می شود که کمتر بخورید و بیشتر احساس سیری کنید.

 

فقط به یاد داشته باشید که حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از ورزش، میان وعده ی کوچکی مصرف کنید تا بعد از ورزش خیلی گرسنه نشوید و به اندازه ی دو نفر غذا نخورید.

غذای خود را آهسته و همراه با آب بخورید تا زودتر سیر شوید. به یاد داشته باشید که به پیام های «من سیر شدم» بدن خود توجه کنید تا به محض سیر شدن و نه پر شدن، از خوردن دست بکشید، حتی اگر مقداری از غذا در بشقاب شما باقی مانده باشد.