اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

رابطه ء اضافه وزن با شخصیت

مجموعه : گوناگون
رابطه ء اضافه وزن با شخصیت
مطالعات جدید نشان می‌دهد هرچند اضافه وزن موجب افزایش آگاهی افراد نسبت به انتخاب‌هایشان می‌شود اما از سوی دیگر اراده آنان را در برابر وسوسه‌ها، ضعیف‌تر می‌کند.

متخصصان در این مطالعه در مورد چگونگی تاثیر رفتارهای شخصیتی بر اضافه وزن ایده‌هایی مطرح کرده‌اند. به طور مثال افرادی که شخصیت تعارفی و ازخودگذشته‌ دارند در مهمانی‌ها بیشتر می‌خورند و افراد دقیق و جدی بیشتر به انجام فعالیت‌های بدنی تمایل دارند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی A هستند، بیشتر با خطر ابتلا به مشکلات جسمی مانند افزایش وزن و ابتلا به بیماری قلبی مواجه‌اند.

گروهی از پزشکان دانشگاه ایالت فلوریدا با انجام این بررسی اظهار داشتند: هنوز مشخص نیست که تغییرات قابل توجه در وزن با تغییر رفتارهای شخصیتی چه ارتباطی دارد اما به هر حال وزن، موضوعی است که با احساس در ارتباط است و اضافه وزن ممکن است به تغییرات طولانی مدت در عملکرد روانی فرد منجر شود.

در این مطالعه اطلاعات رفتاری و وزن بیش از 1900 نفر در دو دوره زمانی جداگانه مورد مطالعه قرار گرفت.پزشکان با بررسی این آمار دریافتند: افرادی که در طول این مدت به میزان 10 درصد اضافه وزن پیدا کرده‌اند، بیشتر تابع امیال خود هستند و در مقابل وسوسه تسلیم می‌شوند.

این پزشکان همچنین می‌گویند: افرادی که چند کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند احساس خودآگاهی بیشتری در مورد رفتارهای خود دارند و دلیل این توجه به خود، اظهارات منفی اطرافیان درباره اضافه وزنشان است.