اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

به گزارش ایران ناز وصیت نامه سندی است قانونی که به موجب آن موصی فرد یا افرادی را مسئول اموال یا دارایی های خویش پس از مرگ می کند. وصیت از ریشه «وَصِیَ» است و «أرض واصیة» یعنی زمینی که از گیاهِ به هم متصل سراسر پوشیده است. اما برخی از انسان ها وصیت نامه های عجیبی نوشته اند. 8 مورد از عجیب ترین وصیت نامه هایی که تا به حال نوشته شده اند! با ما همراه باشید با عجیب ترین وصیت نامه هایی که تا به حال نوشته شده اند

 

8- حضور در مراسم تشییع جنازه خود

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

آنجل پانتوجا، جوان 24 ساله آمریکایی، وصیت کرده بود که پس از مرگش در مراسم تشییع جنازه خود حضور داشته باشد. مادر آنجل از مسئولین غسال خانه خواسته بود تا آخرین آرزوی پسرش را بر آورده کنند. به این ترتیب آن ها برای اجرای وصیت عجیب این جوان، او را به حالت مومیایی در آوردند تا بتواند ایستاده در طول مراسم تشییع جنازه در کنار تابوت خود قرار بگیرد و مهمانان با او وداع کنند. پس از مراسم تشییع جنازه وی را در تابوت قرار دادند و دفن کردند.

 

7- ارثیه 12 میلیون دلاری برای سگ

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

هلمسلی، یکی از میلیاردرهای معروف آمریکایی قبل از مرگش در سن 87 سالگی برای سگ خود، ترابل، 12 میلیون دلار ارث باقی گذاشت تا این سگ بتواند تا آخر عمر به زنگی اشرافی خود ادامه بدهد. اما جالب اینجاست که این زن میلیاردر در مورد نوه های خود این قدر دست و دل باز نبوده است. ایران ناز  وی دو تن از آن ها را از ارث محروم کرده و برای دو نوهٔ دیگرش تنها 5 میلیون دلار ارث گذاشته است، آن هم به شرط اینکه حداقل یک بار در سال به قبر پدر خود (تن ها فرزند هلمسلی) سر بزنند. او همچنین وصیت کرده که پس از مرگ ترابل، جسد او را در کنار قبر خودش دفن کنند.

 

6- 330 هزار پوند برای همسر به شرط اینکه هر روز یک نخ سیگار مصرف کند

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

همسر برات هرگز اجازه نمی داد که شوهرش سیگار مصرف کند، او هم به تلافی این کار همسرش، وصیت کرد که 330 هزار پوند به همسرش برسد به شرط اینکه او هر روز یک نخ سیگار مصرف کند.

 

5- وقف همهٔ دارایی برای ساخت یک کتابخانه ضد زن

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

ایوا زینک به قدری از زنان متنفر بود که قبل از مرگش در سال 1930، وصیت کرد که تمام دارایی اش وقف ساخت کتابخانه ای شود که در آن کتاب های هیچ یک از نویسندگان، ناشران و مترجمان زن وجود نداشته باشد، تمام کارکنان مرد باشند و بر سر در آن عبارت «ورود زن ها ممنوع» نوشته شود. اما یکی از دختران زینک مانع از اجرای این وصیت پدرش شد.

 

4- همه ثروت برای همسر به شرط اینکه مجدداً ازدواج کند

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

در سال 1841 هنریچ هین یک شاعر آلمانی با اوژنی میرات ازدواج کرد و در وصیت نامه خود تمام ثروت و دارایی اش را از آن همسرش کرد به این شرط که پس از مرگ هین، او دوباره ازدواج کند.وقتی از او پرسیدند که چرا چنین شرطی گذاشتی جواب داد:«در این صورت حداقل یک مرد از مرگ من افسوس خواهد خورد». هین در سال 1856 فوت کرد.

 

3- سوزاندن جنازه و فرستادن خاکستر آن به فضا

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

رادنبری، خالق مجموعه تلویزیونی «استار ترک»، به قدری داستان های علمی تخیلی و فضا نوردی را دوست داشت که وصیت کرد پس از مرگش جسد او سوزانده شود و خاکستر آن به فضا فرستاده و در آنجا پراکنده شود. در سال 1997 آرزوی او بر آورده شد و خاکستر او با یک ماهواره اسپانیایی به فضا فرستاده و در آنجا پخش شد.

 

2- هر روز یک شاخه گل برای همسر

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

جک بنی و ساید مارکس عاشقانه یکدیگر را دوست داشتند، اما پس از 48 سال زندگی مشترک، جک در سال 1974 فوت کرد. جک پیش از مرگش با یکی از گل فروشی های محل سکونت خود به توافق رسیده بود تا او پس از مرگ جک، هر روز یک شاخه گل رز قرمز برای همسرش ببرد.

 

1- اهدا دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب به یک سگ

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)

 

دوروتی ادوارد قبل از مرگش وصیت کرد که دستگاه تنطیم کننده ضربان قلب او را به یک سگ اهدا کنند. پس از مرگ دوروتی، خانوادهٔ او به وصیتش عمل کردند. این دستگاه از داخل بدن او برداشته شد و تحت اختیار دانشکده دام پزشکی جورجیا قرار گرفت تا آن را به یک سگ اهدا کنند. آن ها نیز این دستگاه را درون بدن سگی به نام سانشاین که از ناراحتی قلبی رنج می برد، کار گذاشتند.

 

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا (عکس)