عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

اگر بیماری PAD دارید این ورزش را ترک نکنید

اگر بیماری PAD دارید این ورزش را ترک نکنید

برنامه ورزشی در خانه می‌تواند به افسردگی که خون در رگ‌های پای‌شان لخته شده است (PAD) کمک کند تا بهتر و سریع‌تر راه بروند. پزشکان باید به بیماران PAD توصیه کنند که حتی اگر به تجهیزات ورزشی دسترسی ندارند در خانه ورزش کنند.

تحقیقات انجام شده در این زمینه در مجله “انجمن قلب آمریکا” منتشر شد. پیش از این به بیماران PAD توصیه می‌شد که ورزش‌هایی همراه با مراقبت و تحت نظر متخصصان انجام دهند.

با این حال تحقیقات نشان داد که برنامه‌های ورزشی در خانه نیز می‌تواند مفید باشد.

ورزش‌هایی که با نظارت انجام می‌شوند معمولا در مراکز بازپروری انجام می‌شوند و گران هستند. بسیاری از بیماران از انجام این ورزش‌ها خودداری می‌کنند.

افراد مورد بررسی در این تحقیقات بعد از شش ماه توانایی بهتری در پیاده روی داشتند.

طبق نتایج این تحقیقات پیاده روی بهترین و موثرترین ورزش برای بیماران PAD است. ورزش و پیاده روی باید همراه با استراحت باشد تا عضلات پا دچار آسیب دیدگی‌ نشوند و اکسیژن رسانی کافی صورت گیرد.

یکی از محققان می‌گوید: بیماری PAD باید تشخیص داده شده و درمان شود. این بیماری ممکن است از جریان خون به پاها، دست‌ها و حتی کلیه جلوگیری کند و بسیار خطرناک است.

بیماران PAD در معرض خطر سکته قلبی و مغزی هستند. افرادی که احساس ضعف و خواب رفتگی در پا دارند بهتر است به پزشک مراجعه کنند، زیرا ممکن است PAD داشته باشند.