اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)
دیدن و هیجان پرواز این پسرهای جوان و نترس مثل پرندگان را از دست ندهید.
 
 
 
ایران ناز: پرواز، رؤیایی که از دیرباز و حتی از ابتدای خلقت، بشر فقط در خواب امکان دسترسی به‌‌ آن را داشت. اما در 100 و 150 سال گذشته، این رؤیا به حقیقت تبدیل شده‌ است. پس از اولین پرواز توسط برادران رایت، هر‌ روز شاهد تحول در‌ این زمینه بودیم، تا جایی ‌که پرواز تبدیل به یک صنعت شده است.
 
 

اما پرواز با هواپیما نتوانست تمام رویای بشر را در زمینه پرواز بر‌آورده کند. انسان می‌خواهد همانند پرندگان در آسمان شناور شود و به همه جهت برود. چیزی ‌که با هواپیما میسر نیست.

 

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)

 

Wingsuit Flying in Spain

یقیناً داستان‌هایی در مورد افرادی که در آرزوی پرواز خود‌ را از ارتفاع به پایین پرت کرده‌اند شنیده‌اید. افرادی که در آرزوی پرواز وسیله‌ای همانند بال پرندگان ساخته و از ارتفاع به پایین پریده‌اند. از دهه 90 به این سو، بشر به این هدف دست‌یافته که همانند پرندگان در آسمان غوطه‌ور شود و این‌سو و آن‌سو برود.
Wingsuit لباسی است ‌که با الهام از پرندگان طراحی شده تا پرواز را برای انسان هیجان‌انگیزتر کند. برای پرواز با این وسیله کافی است آن را پوشیده و از ارتفاع زیاد بپرید.

 

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)

 

Wingsuit flyer

همان‌طور که در تصویر می‌بینید سطحی از پارچه بین پاها و زیر بغل قرار دارد که با مقاومت در برابر هوا قابلیت مانور را به شخص پرنده می‌دهد. یعنی فقط کافی است اراده کنید تا همانند یک عقاب در دل آسمان به هر جهت که می‌خواهید بروید. درنهایت هم پس از تجربه‌ی یک پرواز واقعی و ترشح مقادیر زیادی آدرنالین با یک چتر نجات به‌سلامت به زمین فرود می‌آیید.

 

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)

 

wingsuit

خبر خوب اینکه این ورزش در حال ورود به ایران است و خبر بد اینکه چتر نجات و ارتفاع زیاد باعث می‌شود که wingsuit در رده‌ی ورزش‌های گران‌قیمت قرار بگیرد. اما خبر بد این که این وسیله همچنان بسیار خطرناک است و تاکنون تلفات زیادی نیز برجای گذاشته است. پرواز با این روش هنوز در بسیاری از نقاط جهان ممنوع بوده و شامل جرایم نقدی می شود.
آخرین مورد از حوادث مربوط به پریدن با Wingsuit به کشته شدن دو نفر در پارک ملی Yosemite مربوط می شود. دین پاتر و گراهام هانت، دو پرنده معروف این ورزش در ایالات متحده بودند که علاوه بر کوهنوردی، سنگ نوردی و چتربازی، این ورزش را هم به صورت ترکیبی از این ورزشها، پایه گذاشته بودند. هفته گذشته، آخرین پرش آنها از ارتفاع 3000 فوتی پس از پرش از دماغه ای با نام تفت پوینت، باعث مرگ آنها شد.

 

پرواز خطرناک پسرهای جوان مثل پرندگان ! (عکس)

Dean Potter